fbpx

Spānija

Brauciens uz Spāniju – tā ir tikšanās ar sauli, ar labu virtuvi ar dzīves viesmīlību un prieku. Bet bez tā, tā ir arī iespēja atrakt sev tās bagātākos īpašumus – pieminekļus, dažādas civilizācijas, kuras saglabājušās zem Spānijas debesīm. Kā arī iepazīties ar cilvēku paražām un piedalīties tradicionālajos folkloras festivālos un svinībās. Protams, arī baudiet nepārspējamo dabu un žilbinošo, skaisto un daudzveidīgo ainavu.

 

spanija
Spānija (čarteris), akcija
7 days
no 375 €
14/08/2021 – 02/10/2021
Tenerife (čarteris), akcija
7 days
no 399 €
05/03/2021 – 30/04/2021

Vispārīgā informācija

Spānijas teritorijas pamatdaļa atrodas uz Ibērijas pussalas, bet pārējā daļa uz austrumiem no tās Baleāru sala un Kanāriju sala, kas atrodas vairāk nekā tūkstoš kilometru uz dienvidiem, pie Āfrikas krastiem. Spānijai pieder arī valstis Seūta un Meliļa, kas atrodas ziemeļāfrikā.

Par valsti

Galvaspilsēta – Madride

Ģeogrāfija – Spānijas teritorija ir 505955 km2, tā ir trešā lielākā valsts pēc Krievijas un Francijas. Spānija sastāv no 17 autonomiem apgabaliem – Andalūzijas, Aragonas, Astūrijas, Baleāru salu, Valensijas Kopienas, Galīcijas, Kanāriju salu, Kantabrijas, Kastīlijas-Lamančas, Kastīlijas un Leonas, Katalonijas, La Riojas, Madrides, Mursijas reģiona, Navarras, Basku, Estremadūras un 2 pilsētām, Seūtas un Meliļas, kurām pieder autonomijas statuss.

Iedzīvotāji – lielākā daļa iedzīvotāju ir katoļticīgie.

Laika starpība – ziemas sezonā ir mīnus 2h, Kanāriju salas – mīnus 3h, bet vasaras sezonā ir mīnus 1h un Kanāriju salās mīnus 2h.

Valoda – visā valstī runā Spāņu valodā, kas tiek izmantota kā oficiālā. Katalāņu – Katalonijā, galisiešu – Galīcijā, basku – Basku zemē, valensiešu – Valensijā un Malorskā – Baleāru salās skaitās dominējošā valoda, kura ir atsevišķās valodās.

Valūta – eiro.

Muita – Pašlaik maksimālais pieļaujamais tabakas un alkahola skaits vienai personai ir 200 cigaretes vai 50 lielu un 100 mazu cigāru, vai 250 gramu tabakas; 2l vīna vai jebkuri alkaholisko dzērieni virs 22 grādiem.

Ierobežojumi attiecībā ārvalstu valūtas importu – nav.

Gastronomija

Viena no Spānijas neapšaubāmām lietām ir tās virtuve – tā ir viena no labākajām, kvalitatīvākajām un produktu dažādajām. Ir neiespējami ar pārliecību teikt par nacionālās virtuves pastāvēšanu, drīzāk, tā ir reģionālā, jo katrā reģionā ir ietekmējušies no klimata un pašu dzīvesveida principiem.Tradicionālajā virtuvē Spānijā gatavo ar olīveļu, kā arī daudz dažādiem augļiem un dārzeņiem, kas audzēti ar arābu kultūru.

Sports

Spānijā ir populāri ūdens sporta veidi. Burāšana, jo īpaši Vidusjūras reģionā, sporta zvejas, niršana un vindsērfings.
Arī golfs ir ļoti iecienīts sporta veids spāņiem. Aptuveni 200 golfa laukumu, pārsvarā ar 18 bedrītēm, ļauj nodarboties ar to visa gada garumā.

Spānija – valsts, kurā ir dažādas klimata zonas. Vidusjūras piekrastē Spānijā – subtropu klimats: siltā ziemā un mitrā vasarā gaiss tiek uzsildīts līdz 32 grādiem, bet jūras gaiss mīkstina karstumu.
Ziemeļu un ziemeļrietumu pusē Atlantijas okeāns nosaka mērenu jūras klimatu ar siltu un mitru ziemu un siltu, bet ne karstu vasaru.
Centrālajā valsts daļā jūras gaisa ietekme ir vājāka kalnu grēdās, kas stiepjas gar krastu, tāpēc klimats šeit ir strauji kontinentāls, ikdienas svārstības vasarā var sasniegt 15 grādus.
No Kanāriju arhipelāga atšķiras ar siltu un maigu klimatu. Gada vidējā temperatūra piekrastē sasniedz 22 grādus.

 

Jan Feb Mar Apr Mai Jūn Jūl Aug Sep Okt Nov Dec
+15° +15° +17° +19° +22° +26° +28° +28° +27° +22° +18° +16°