fbpx

Seišelu salas

Mēs realizējam dažādas tūres, piedāvājot iespējas, kuras iepriecinās pat tos, kuri paspējuši jau apbraukt pus pasauli, bet kuri nav apmeklējuši Seišeļu salas. Mūsu kompānija garantē Jums aizbraukt uz Šeiseļu salām un uzdāvināt Jums daudz neaizmirstamu mirkļu. Jūs tiešām nepaliksiet vienaldzīgi dabas skaistuma, augstākā servisa viesnīcu un salu iedzīvotāju dēļ.
Ceļojumam uz Seišelu salām, lūdzam, sūtīt individuālus pieprasījumus!

 

 Seiselas_beach-614265_1920 
 Seiselas_sea-1027999_1920

 

 white-sand-850483_1920 
 seychelles-466176_1920 

Vispārīgā informācija

Seišelu salas, atpūta un viesnīcas, kuras šodien skaitās vienas no prestižākajām un populārākajām, patiesi var nosaukt par īstu paradīzi tiem, kuri ir piekusuši no vienkrāsainās pilsētas. Maigs klimats, fantastiski skati veido neatkārtojamu atmosfēru un dod izvēles iespēju atpūsties tiem, kuri ciena aktīvo atpūtu.

Par valsti

Atbraucot uz Seišeļu salām, Jums būs unikāla iespēja labi izzināt šīs vietas faunu un floru. Jūs varēsiet iepazīties ar iespaidīgās teritorijas vēsturi un kolorītu.

Galvaspilsēta – Viktorija (atrodas uz Mahe salas)

Ģeogrāfija – Seišeļu arhipelāgā ietilpst 115 salas un saliņas, 41 “iekšējie” un 74 “ārējie” granīta un koraļļu izcelsmes, kas atrodas uz Indijas okeāna, starp 4 un 10 grādiem uz dienvidiem uz ekvatora un uz ziemeļiem no Madagaskaras salas.
Kopējā platība 455 m2.
Lielākās salas arhipelāgā – Mahe s., Siluets s., Praslin s., La Digue s.
Pati lielākā sala arhipelāgā – Mahe sala, kura stiepjas garumā 27 km, platumā 8 km. Mahe atrodas valsts galvaspilsēta un lidosta Victoria International Airport.

Iedzīvotāji – 81 tūkst. cilv. ar etniskām izcelsmēm, galvenokārt kreoliskās (šeišeļi) un metisi Eiropas, Ķīnas un Indijas izcelsmes.

Laika starpība – plus 1h.

Valoda – angļu, franču un kreolu, kas izveidota pamatojoties uz franču valodu.

Mobīlie sakari – GSM-900/1800 standarts.

Valūta – Šeiselu salas rūpija (1 USD – 5,5 SCR), apgrozībā ir banknotes – 10, 25, 50 un R 100, kā arī monētas ar 1 un 5 rūpijām, 10 un 25 centiem.

Muita – Ir aizliegts importēt: ieročus (ieskaitot gaisa šautenes un zemūdens šaujamieročus), jebkādus dārzeņus, augļus, ne gaļas koservus, kā arī dzīvniekus, tai skaitā mājdzīvniekus.

Aizliegts kokosriekstu šķirņu “Coco de Mer” (jūras kokosriekstu), čaumalu, koraļļu un bruņurupuču izstrādājumu eksports.

Drošība

Speciālas vakcinācijas nav obligātas. Var noderēt pretodu krēms.

Mahe – ekonomikas, politikas un kultūras centrs valstī, kur dzīvo 90% iedzīvotāju (72200 cilvēki). Ir valsts aģentūras un starptautiskā lidosta. Mahe ir sākumpunkts daudzām ekskursijām un ceļojumiem, piem., Seišeļu salu nacionālais parks “National Park Morne” ar unikālu atraitņu koku, slavenais Botāniskais dārzs galvaspilsētā Victoria “Marine National Park”, kur Jūs varat doties izbraucienā ar laivu, kura ir caurspīdīga.

Praslin sala – 45km attālumā no Mahe salas (2h ar laivu vai 15min ar lidmašīnu). Tā ir otra lielākā sala arhipelāgā – 38 km2, 10 km gara un 3,7 km plata. Sala ir iekļauta UNESCO aizsardzības sarakstā. Salu bieži sauc par “Ēdenes dārzu”. Šeit ir pludmales Anse Lazio un Anse Georgette, kas iekļautas top 10 pludmaļu sarakstā. Vienīgā vieta uz Praslin salas, kur ir birzs – Coco de Mer, “jūras” kokosriekstu palmas.

Aride sala, dabas rezervāts – atrodas netālu no salas Praslin, slavena ar 10 milijonu veidu jūras putnu sugām, kuras šeit sastopamas.

La Digue – ceturtā lielākā sala arhipelāgā (10 km2), kas atrodas 50 km attālumā no Mahe salas, slavena ar saviem izcilajiem skatiem, sniegbaltu pludmali, pārsteidzošo floru un faunu. Šeit ir atrodamas retas jūras bruņurupuču sugas, aug Indijas mandeles, maizes koki un eksotiskie Takamaka koki. La Digue rūpīgi glabā Seišeļu tradīcijas, varēsiet ieraudzīt vietējo amatnieku darbus, laivu izgatavošanu ar īpašu metodi vai kopras ražošanu (žāvētu kokosriekstu kodolu ražošana).

Bjord sala – atrodas 100 km (30min brauciens) uz ziemeļiem no Mahe salas un joprojām ir pazīstams kā “govs sala”, kas ir Dugong vai “jūras govju” dzīvotne, šeit arī ligzdo vairāk nekā 1,5 mlj. melni zīriņi, vēl uz salas Jūs varēsiet atrast arī retu milzu bruņurupuci – Esmeralda, kas sver vairāk nekā 300 kg un ir vairāk nekā 200 gadus vecs.

Fregate sala – atrodas 55 km no Mahe salas, vistālākā no “iekšējā” arhipelāga salām, platība ir 2 km2 un skaitās greznas salas kūrorts. Sala ir bagāta ar floru un faunu, ir sastopamas vairāk nekā 50 retu putnu sugu.

Derosh sala – atrodas 255 km no Mahe salas (viena stunda lidojums), platība ir tikai 1,5 km2 un skaitās galvenā sala no Amirantu salām grupā. Tā ir mājvieta jūras putnu kolonijām, milzu bruņurupučiem, kā arī slavena ar skaistajām pludmalēm un unikāla vieta dziļjūras zveju un niršanu.

Denis sala – atrodas 85 km attālumā no Mahe, ir ziemeļu arhipelāga sala. Bijušais kokosriekstu plantācijas sala, tā ir bagāta ar floru un faunu: kokosriekstu koki, skaistas pludmales, daudzs jūras putnu sugas, kā arī brīnišķīga vieta ūdens sportam, niršanai ar akvalangu un dziļjūras zveju.

Aldabra – atrodas 1150 km uz dienvidrietumiem no Mahe salas, un ir pasaules lielākā koraļļu atolu mantojuma sarakstā UNESCO. Atrodas tīrākā okeāna ūdens apkārtnē, sala ir ļoti bagāta un unikāla ar savu floru un faunu. Bēguma laikā lagūnas apakša pilnība atklāj visus skaistākos koraļļu rifus un apbrīnojamo jūras dzīvi. Tā ir mājvieta 150 000 milzu bruņurupučiem, retu putnu sugām. Šeit strādā pētniecības stacija un Seišeļu fonds ir izveidojis īpašu programmu, lai aizsargātu salas ekosistēmu.

Latvijas Republikas pilsoņiem vīza nav nepieciešama (līdz 90 dienām pusgada laikā)!

Latvijas Republikas nepilsoņi vīzu saņem uz robežas (uzturoties līdz 30 dienām), jābūt atpakaļceļa biļetei!

Seišeļu salas raksturo silts un mīksts gaiss, bez nogurdinoša siltuma. Tropu klimats ar temperatūras variācijām – no 24 līdz 32 grādiem.
Šajā gadijumā ir divas sezonas: no Decembra līdz Maijam – karstāks, ar vidējo temperatūru ap 29 grādiem un no Jūnija līdz Novembrim, kad musonu vēji nav spēcīgi, samērā silti, ar vidējo temperatūru ap 25 grādiem.
No oktobra līdz Martam, pie ziemeļu-rietumu vējiem, jūra ir pietiekami klusa, gaiss ir mitrs un silts. No Maija līdz Septembrim – sauss un vēss, jūra kļūst arvien mierīgāka, jo īpaši dienvidrietumu piekrastē.
Īsas tropu dušas notiek jebkurā gadalaikā. Optimālākais niršanas laiks – Aprilī, Maijā, Septembrī un Oktobrī, kad okeāns ir daudz klusāks un tīrāks, bet Decembrī un Janvārī zemūdens okeāna fauna atklājas nedaudz vairāk.

Kad labāk braukt?
Lielākā daļa tūristu ierodas šeit ziemas mēnešos, bet niršanas cienītāji dod priekšroku Aprilī, Maijā, Septembrī, Oktobrī un Novembrī, kad okeāns ir klusāks un tīrāks.

Jan Feb Mar Apr Mai Jūn Jūl Aug Sep Okt Nov Dec
+26,9° +27,4° +27,8° +28,1° +27,8° +26,7° +26.0° +26,5° +26,9° +26,9° +26,9° +26,9°

Klimats, labākais laiks ceļošanai