fbpx

Malta

Šodien Malta – dinamiska un daudzpusīga. Šeit Jūs gaida silts Vidusjūras klimats un mierīga atmosfēra Vidusjūras piekrastē, viesmīlīgie iedzīvotāji pārsteidz ar svinībām un uguņošanu, un teātra izrādēm. Lielu popularitāti iegūst maltiešu valodas skolas: mācoties angļu valodu (nacionālā valoda) – viena izprieca, daudzi vēsturiskie pieminekļi veldzēs slāpes ar jaunām zināšanām un atklājumiem.

Vispārīgā informācija

Malta ir maza salas valsts Vidusjūras centrā. Tai piemīt krāsaina vēsture un bagāta ar kultūras mantojumu. Viena no noslēpumainākajām salām uz planētas ir Malta, unikāli megalītu tempļi, kas, kā zinātnieki uzskata, vecāki nekā Ēģiptes piramīdas. Vēljoprojām nav zināms kas uzbūvēja šīs milzīgās svētnīcas, un kur ir devusies to civilizācija. Šeit var atrast pēdas no dažādām kultūrām, jo tūkstošiem gadu, viena pēc otras dominēja Feniķija, Roma un Bizantija, tad arābi un Sv. John bruņinieku ordeņi. Pēdējos aizstāja Napoleons, bet ne uz ilgu laiku: uzvarot franču karaspēku, Britu impērija iekļāva Maltu savā sastāvā. Tikai 1964. gadā Malta kļuva par neatkarīgu valsti Britu Sadraudzības Nācijas ietvaros.

Par valsti

Ērts klimats un jūras tuvums padara Maltu lielisku ūdens sportam un it īpaši niršanai.

Galvaspilsēta – Valleta

Ģeogrāfija – Malta, salu valsts ar kopējo platību 316 km2, kas atrodas Vidusjūras centrā starp Sicīliju un Ziemeļāfriku. No visām salām Maltas arhipelāgā, tikai 3 apdzīvotas – Malta, Gozo un Comino un pārējās salas, piemēram, Filfla, Cominotto un Pāvila ir neapdzīvotas. Tipiska Maltas ainava – paugurains līdzenums, patstāvīgas upes un ezera nav, viņu vietā – gravas, reizēm piepildītas ar lietus ūdeni.

Laika starpība – plus 2h ziemas sezona, mīnus 1h vasaras sezona.

Valoda – maltiešu un angļu, kā arī franču un itāļu.

Gastronomija

Pa salu izkaisīti restorāni un kafejnīcas, kas apkalpo galvenokārt ar itāļu un franču virtuvēm, kā arī tradicionāliem Maltas ēdieniem.

Iepirkšanās

Kā dāvanas un suvenīrus Maltā pērk pūstos stuklus, keramiku, auduma izstrādājumus, kā arī zelta un sudraba rotaslietas.

Budžiba un Aura. Sadalītas tās divās daļās var būt ļoti nosacīti: laika gaitā robeža starp tām ir pazudusi, šobrīd tās ir kā viens vesels. Šī ir viena no noslogotākajām vietām Maltā, tūrisma centrs ar daudzām viesnīcām, bāriem un restorāniem.

Sliema un Sant-Džulians galvenās piekrastes kūrortiem un lieliska vieta lai iepirktos un izklaidētos. Krastmalas tuvākie kvartāli: visvairāk apdzīvotas vietas, bet ir vērts ieiet nedaudz dziļāk pilsētā un Jūs nonāksiet klusajās ielās piejūras pilsētā.

Sant-Džulians un Pačevilla – naktsdzīves centrs. Kad uz šīs mazās pilsētas “ieveļas” vakars, šeit parādās tūristi un vietējie iedzīvotāji, lai pavadītu laiku kādā no bāriem, klubiem vai diskotēkām.

Malliha. Lielisks skats atveras no kalna virsotnes, kur atrodas šī nelielā pilsētiņa, pataisa to par pašu skaistāko kūrortu Maltā, un pati lielākā un skaistākā pludmale – ir populārākā atpūtas vieta. Pilsētas centrā un krastmalā atrodas viesnīcas, restorāni un tipiski tūristu veikali. Ievērības cienīga ir arī baznīca celta 19.gs., kuru vērts apmeklēt kā administratīvo ēku.

Valletta ir Maltas galvaspilsēta, būvēja Žans Parizo de la Valette, Sv. John ordeņa lielais maģistrants. Jaunajai piksētai vajadzēja kļūt par Maltas centru. Šodien, ja Jūs uz Aper Barrakka dārzu, tad Jums atvērsies lielisks skats uz pilsētas cietoksni, vienu no nedaudzajiem, izdzīvojušajiem. Dzīve pilsētā vārās, jo tā ir politiska, administratīva un kultūras centra cienīga sala.
Apskates objekti: obligāti apmeklējiet Nacionālo muzeju, mākslas muzeju, Sv. Jāņa katedrāli, Slavenā Maģistra pili un arsenāla telti. Meklējot suvenīrus, noteikti apskatiet arī Triq Repubblika – pašu bagātākos suvenīru veikalus Vallettā.

Kūrorts Marsaskala atrodas 12 km attālumā no galvaspilsētas Maltas un ir slavens visā Maltā jūras velšu restorānos. No apskates objektiem šeit forts Sent-Tomas, kurš, celts tā pat kā Valletta, ordeņa laikā.

Gozo sala – otra lielākā pēc Maltas, izceļas ar savu viesnīcu un daudzajiem jūras velšu restorāniem. Tā ir ideāli piemērota vieta tiem, kas ir noguruši no lielpilsētas dzīves un vēlas atpūsties klusumā un mierā senās piekrastes tuvumā, nesteidzīgi pastaigāties pa kalniem un gar krastu, piedzīvot unikālu atmosfēru uz šīs zaļās salas. Leģenda vēsta, ka Calipso no Homēra Odiseja dzīvoja tieši šeit.

Trešā lielākā apdzīvotā Maltas sala – Comino. Tā ir ideāla vieta ūdens sportam, piem., snorkelēšanai un niršanai. Uz salas ir tikai viena viesnīca un praktiski nav neviena iedzīvotāja.

Maltas klimats ir tipisks Vidusjūrai, ar vieglām, lietainām ziemām un sausām, karstām vasarām, kas patiesībā ir vienīgās sastopamās gadā. Nav aukstu vēju un temperatūra nekad nav zemāka par 0 grādiem. Ziema ilgst no Novembra līdz Aprīlim, šī gada laikā vidējā temperatūra sasniegusi 14 grādus. Vasarā vidējā temperatūra – aptuveni 23 gradi, tūristu pieplūdums pieaug šajā sezonā.