fbpx

Maldīvu salas

Šo valsti var nosaukt par tūristu paradīzi. Maldīvu salās atveras ainaviski skati uz salu burvīgo dabu, sniegbaltajām smiltīm un zilo dzidro okeānu. Kad atbrauc uz šo pasakaino valsti, gribas atgriezties vēl un vēl, jo katru reizi Maldīvas parāda sevi no cita skatu punkta, tādejādi atklājot kaut ko jaunu.
Maldīvu salas
8 days
no 1,000 €
01/11/2020 – 01/06/2022

 

Ceļojumiem uz Maldīvu salām, lūdzam, sūtīt individuālus pieprasījumus!

maldives

Maldīvu salas, Veligandu 
maldives2 

 

Vispārīgā informācija

Maldīvu salas piedāvā atpūtu visiem, kuri vēlas pavadīt savas brīvdienas komfortablās viesnīcās, un to personāls cenšas, lai pēc ceļojuma Jums paliktu atmiņā tikai patīkami momenti. Tādā vietā kā Maldīvas, viesnīcas atbilst visiem Eiropas komforta standartiem, bet pieejamās tūres piedāvā dažādot Jūsu atpūtu ar interesantām ekskursiju programmām tropisko zaļumu pasakainajās salās.

Par valsti

Oficiālais nosaukums –  Maldīvu Republika

Galvaspilsēta – Male

Ģeogrāfija – Maldīvu salas – 1192 koraļļu salas, izvietotas uz dienvidrietumiem no Šrilankas, kas ērtākai administrēšanai ir sadalītas 19 atollos. Kopējā platība – 298 km3, galvenā Maldīvu īpašība ir līdzenais reljefs, nav ne kalnu, ne upju, pietam, neviens no salas arhipelāga nepaceļas virs ūdens augtāk par 3 metriem. Vairāk nekā 99,66% no valsts teritorijas ir zem ūdens. Katra sala ir grandioza vulkāna virsotne, uz kuras bāzes balstās Indijas okeāns. Pagarinājums koraļļu arhipelāgam sastāv no: 820 km no ziemeļiem līdz rietumiem un 120 km no austrumiem līdz rietumiem.

Iedzīvotāji – Kopējais iedzīvotāju skaits 339,3 tūkst., reliģijas – maldīvieši (singalieši, indieši) – 90%, arābi – 9%.

Laika starpība – GMT +5 (Latvijā vasarā GMT +3, ziemā GMT +2)

Valoda – Maldīvu (divehi), angļu.

Valūta – Rufija (Maldīvu rufija) 1USD = 12 rufijas

Izklaide

Aktīvie sporta veidi piedāvā pilnu izklaides komplektu – ūdens motocikli, sportiska zvejošana un zemūdens medības visās viņu izpausmēs, un, protams, arī “daivings” jeb niršana. Maldīvas – šī ir brīnumzeme tiem, kam patīk zemūdens peldēšana. Daudzskaitlīgi koraļļu rifi slienas pa visu Maldīvu arhipelāgu un parāda interesantākās vietas zemūdens izpētei. Koraļļu rifi aizsargā piekrastes ūdeņus no plēsīgajām zivīm, līdz ar to nirēji var būt neuztraukties par savu dzīvību.

Gastronomija

Maldīvas piedāvā internacionālo vai vietējo virtuvi ar tādām garšvielām kā rīsi, karija mērce, kokosa piens. Daži no ēdieniem tiek pagatavoti kopā ar laimas sulu, čili, īpašas šķirnes vietējo loku un citas virtuves garšaugiem.

Sports

Lieliska iespēja izbaudīt ūdens sporta veidus – niršana, snorkelēšana un vindsērfings.

Automašīnas noma

Malē un uz citām lielajām salām var iznomāt mašīnu. Kreisās puses kustība.

Transfēri

Starptautiskā lidosta Male atrodas uz Hulule salas, 1km attālumā no Maldīvām – Malei. Uz salām nav regulāras transporta komunikācijas. Avio kompānija “Air Maldives” apņemas regulārus avio pārbraucienus tikai uz dažām tālajām salām. Viesnīcas piedāvā tūristiem transfēru uz laivām dhoni, ātrlaivām, helikopteriem vai lidmašīnām, kuri nogādā tūristus attālinātajos valsts nostūros. Atpūšotie vienā no salām, vienmēr var nomāt dhoni vai ātrlaivu.

Drošība

Neskatoties uz to, ka islāma ticība ir vadošā Maldīvās, kā jau vairākumā no Arābu valstīm, nevajag aizmirst ot, ka ir aizliegta alkaholisko dzērienu, narkotiku un pornogrāfisko materiālu ievešana. Plašs alkaholisko dzērienu klāsts ir bāros un restorānos. Aizliegtas zemūdens medības un nesaskaņota makšķerēšana, kā arī aizliegts pārvadāt no jūras koraļļus, gliemežvākus, jūras zvaigznes, u.c

Tropisks klimats, nelielas temperatūras svārstības. No decembra līdz aprīlim laiks ir karsts un sauss, tropiskās dušas ir retas. No maija līdz oktobrim – mēdz būt stipri lieti, liels mitrums, ik pa laikam uznāk vētra. Vidējā temperatūra uz Maldīvu salām ir 26 – 30°C.

Jan Feb Mar Apr Mai Jūn Jūl Aug Sep Okt Nov Dec
+29° +29° +30° +31° +31° +30° +29° +29° +29° +29° +29° +29°