fbpx

Malaizija

Malaizija – pārsteidzoša valsts, ar bagātu vēstures mantojumu un intensīvu attīstību. Tā parāda viesiem savu bagātību un tropisko paradīzi ar unikālu faunu un floru, kas tiek nopietni sargāta ar valsts ekoloģiskajām programmām, kā arī augstas kategorijas kūrortus un apkalpošanas līmeni.

 

Vispārīgā informācija

Malaizija – pārsteidzoša valsts, ar bagātu vēstures mantojumu un intensīvu attīstību. Tā parāda viesiem savu bagātību un tropisko paradīzi ar unikālu faunu un floru, kas tiek nopietni sargāta ar valsts ekoloģiskajām programmām, kā arī augstas kategorijas kūrortus un apkalpošanas līmeni.

Valsts ekonomisko attīstību nosaka stabila politiskā situācija, nacionālo konfliktu trūkums un pārdomāta sociālā politika. Malaizija ir viena no Āzijas reģiona attīstītākajām valstīm, kas ieņem pasaulē vienu no līdera pozīcijām, kaučuka, sviesta, naftas produktu un datortehnoloģiju ražošanā. Pasaulē tā ir atpazīstama ar grandioziem būvniecības sasniegumiem: Kualalumpurā uzcelti pasaulē augstākās celtnes (Twin Towers), no sauszemes uz Penang salu uzcelts garākais tilts Āzijā, kā arī vienā no reģioniem notiek pasaulē lielākā HES būvniecība.

Malaizija – krāšņa, ļoti zaļa valsts, ko droši var dēvēt par Āzijas Šveici. Tās ir populāra ar baltajām smilšu pludmalēm 4800 km garumā, diviem simtiem piekrastes salu un nodrošina labu tūrisma infrastruktūru.

Langkavi un Penang salas piedāvā neskartu dabas un kultūras mantojumu, Sabaks un Saravak – vēsus kalnu kūrortus, īstos džungļus un neaprakstāmas pludmales, īstenībā jau to pašu, ko arī citi Malaizijas kūrorti, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

Tūrisma zonas

Langkavi, Penang un Borneo salās ir laba tūrisma infrastruktūra. Malaizijā var atrast ļoti interesantas niršanas vietas, īpaši mazās piekrastes salas Borneo ziemeļaustrumu daļā.

Noderīga informācija

Galvaspilsēta – Kualalumpura (1,1 miljons iedzīvotāji) – mūsdienīga megapole

Ģeogrāfija – Valsts atrodas Āzijas dienvidaustrumos uz Malakas pussalas un Borneo (Kalimantānas) salas ziemeļos. Malaizijas sauszemes daļu (Malaizijas ziemeļi) un austrumu daļu (Borneo) atdala 600km plata Dienvidķīnas jūra. Malaizijas ziemeļu kaimiņvalsts ir Taizeme, dienvidos – Singapūra, Borneo salas kaimiņi ir Indonēzija un Bruneja. Malaizijas lielākās salas ir Langkavi, Penang, Tiomina.

Iedzīvotāji – Kopējais iedzīvotāju skaits 21,3 miljoni: malaizieši (53%), ķīnieši (30%), indieši (7%) un citi. Valstī dzīvo vairāk kā 60 dažādas etniskas grupas.

Islama reliģiju pārstāv 85%, pārējie 10% ir hinduisti, budisti, kristieši. Valsts konstitūcija nosaka reliģijas brīvību, tāpēc citu konfesijām piederīgie jūtas droši šajā valstī.

Laika starpība – Ziemā + 6 stundas, vasarā + 5 stundas.

Valoda – Valsts valoda – malaiziešu, taču izplatītas arī angļu, ķīniešu un tamaliešu.

Muita – Malaizijā aizliegts ievest narkotikas, ieročus, pornogrāfiska rakstura izstrādājumus, drukātus ķīniešu izdevumus un ķīniešu zāles. Ierobežota alkohola un cigarešu ievešana līdz 2L un 200 cigaretēm.

Aizliegts izvest antikvāras lietas, retus augus un dzīvniekus.

Automašīnas noma

Automašīnas noma Malaizijā iespējama tikai ievērojot vairākus nosacījumus: vecums vismaz 23 gadi, bet ne vairāk kā 60, jābūt starptautiski derīgai autovadītāja apliecībai. Arī taksis valstī ir salīdzinoši lēts.

Automašīnas noma parasti iekļauj: neierobežots nobrauciens, apdrošināšana – pilns apdrošināšanas komplekts, nodokļus.

Drošība

Lidojot uz Malaiziju vasaras mēnešos (jūlijs, augusts) ieteicams potēties pret malāriju. Lidojot uz Malaiziju no “dzeltenā drudža bīstamām” valstīm, jāuzrāda, ka esat potējušies pret šo slimību.

Smagi sodi Malaizijā tiek piemēroti par narkotiku ievešanu, pirkšanu un lietošanu. Visa gada garumā ieteicamais apģērbs tūristiem ir viegls un no dabīgiem audumiem. Apmeklējot svētvietas, sievietēm jānēsā blūzes ar garām rokām un garus svārkus, vai platas bikses.

Malaizijā nav paradums atstāt tējas naudu. Viesnīcās un restorānos to nedara, jo rēķinam jau parasti ir pieskaitīti 10% par apkalpošanu. Protams, tas nav aizliegts, ja esat īpaši apmierināts ar apkalpošanas ātrumu un kvalitāti.

Ierodoties viesnīcā parasti tiek pieprasīts depozīts 100-300 EUR apmērā skaidrā naudā vai ar kredītkarti. Braucot ārā no viesnīcas,summa pilnā mērā tiek atdota, ja vien nav bijuši papildus tēriņi par telefona sarunām, ķīmisko tīrīšanu, mini-bāru vai citiem papildus pakalpojumiem.

Lidostu nodevas: izlidojot no valsts jāapmaksā lidostas nodeva iekšzemes pārlidojumiem 5 MYR un ārvalstu lidojumiem 50 MYR.

Latvijas pilsoņi uz Malaiziju var doties bez vīzas līdz 90 dienām gada laikā.

Latvijas nepilsoņiem ir nepieciešama vīza.

Vīzas noformēšanai nepieciešams:

  • ceļošanai derīga pase ar derīguma termiņu ne mazāku par 6 mēnešiem pēc atgriešanās datuma un ar vismaz 2 brīvām lappusēm vīzu sadaļā;
  • pases kopija;
  • 2 fotogrāfijas 3 x 4 cm;
  • aviobiļešu rezervācijas kopija;
  • uzturēšanās iemeslu un ilgumu apstiprinošs dokuments (ielūgums vai viesnīcu rezervācijas apstiprinājums);
  • uzturēšanās līdzekļus apliecinošs dokuments (bankas konta izraksts vai ceļojumu čeki).

Malaizijas klimats ir mitrs, tropisks, visa gada garumā temperatūra saglabājas 21-30C. Aukstākais laiks ir no novembra līdz janvārim. Malakas pussalas austrumu piekrastē, Kalimantānas ziemeļos un dienvidaustrumos mitrā sezona ir no novembra līdz februārim, taču Malaizijas sauszemes rietumu piekrastē – no aprīļa līdz maijam un no oktobra līdz novembrim.

Gaisa vidējā temperatūra, C
Mēnesis I-II III IV V-VI VII VIII IX X-XII
Gaiss +27 +28 +29 +30 +31 +32 +31 +28

 

 

Ūdens vidējā temperatūra, C
Mēnesis I-II III IV V-VI VII VIII IX X-XII
Ūdens +25 +27 +28 +29 +30 +31 +30 +26