fbpx

Kipra

Kipra – vidusjūras pērle ar lieliskām viesnīcām un garajām pludmalēm. Uz salas ir mūžīgā saule. Šī valsts apbur ar savu dabu, tradīcijām, kultūru, virtuvi un daudzveidīgām izklaides iespējām.

 

Vispārīgā informācija

Zelta pludmales un plestie kalni klāti ar biezu priežu mežiem, kur izkliedēti vientuļie klosteri, seno pilsētu pēdas, ar visu šo, aktīva nakts dzīve ar dažādiem bāriem, naktsklubiem un restorāniem padara Kipru vienu no iecienītākajiem kūrortiem.

Par valsti

Galvaspilsēta – Nikosija

Laika starpība – ziemas sezonā ir mīnus 1h, vasaras – nemainās.

Valoda – Vietējie iedzīvotāji pārsvarā runā grieķu valodā. Kā rezultātā bijušā britu koloniālā mantojumā angļu valoda kļuva par otro valodu gandrīz katra iedzīvotāja valstī.

Valūta – eiro, kas vienāda ar 100 centiem.

Gastronomija

Kipras virtuve ir ļoti daudzveidīga un atspoguļo iespaidu, ko noteica uz Kipras migrantiem no Austrumu valstīm un Vidusjūras reģiona. Daudzas receptes ir aizgūtas no turkiem, grieķiem un Libānas iedzīvotājiem.

Kipras salas iedzīvotāji un viesi bauda vienu no maigākajiem klimatiem pasaulē. Saulaino dienu skaits parasti sasniedz līdz 320 gadā. Peldēšanas sezona sākas no Aprīļa līdz Novembra mēnesim.
Uz kalna virsotnes Olimpos no Decembra līdz Februārim, Martam darbojas slēpošanas bāze ar labām trasēm, aprīkota ar pacēlājiem.

Jan Feb Mar Apr Mai Jūn Jūl Aug Sep Okt Nov Dec
+12° +14° +17° +23° +27° +29° +32° +32° +31° +28° +24° +21°

 

Kad labāk braukt?

Maksimālais tūristu skaits laika posmā no Apriļa līdz Oktobra.