fbpx

Izraēla

Izraēla – attīstīta valsts, atrodas reģionā, kuram raksturīga ģeogrāfiskā un klimatiskā dažādība. Ziemeļos – sniegoti kalni, dienvidos – izdeguši tuksneši, un blakus augoša mūsdienu pilsēta – neapdzīvoti plašumi.

 

Vispārīgā informācija

Izraēlas republika ir jauna, moderna valsts. Tā tika likumīgi izveidota ar ANO piekrišanu, pēc otrā pasaules kara. 1948. gadā, pēc Palestīnas dalīšanas, to sadalīja divās daļās – ebreju un arābu. Palestīnas valsts ir Izraēlas tuvākais kaimiņš un ietver teritorijas rietumkrastā, Gazas sektorā un Austrumjeruzalemē.

Par valsti

Etniskās un reliģiskās mozaīkas padara Izraēlu bagātu un aizraujošu, valstī ir daudz kultūras un izklaides centru. Izraēla ir arī bagāta ar vēsturisko pagātni. Svētā vieta, kur valda trīs monoteistiskas reliģijas, atrodas daudzi senie vēstures pieminekļi un reliģiskās svētnīcas.

Galvaspilsēta – Jeruzaleme

Iedzīvotāji – Izraēlas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 6,9 mlj. cilv.

Laika starpība – Ziemas sezona mīnus 1 stunda, vasaras sezona – nemainās.

Gastronomija

Izraēlas virtuve ir daudzveidīga un oriģināla. Lai gan valsts ir parādījusies nesen, viņa jau ir izstrādājusi konkrētas gastronomiskās tradīcijas, kuras galvenokārt saistītas ar ieradumiem, kurus ienesuši cilvēki no dažādām valstīm.
Tomēr ir noteikts princips: reliģiozie ebreji ēd tikai košera ēdienu. Bez košera, Izraēlas virtuvi atšķir gan arābu iespaids, gan dāsnums izmantot dažādas garšvielas (sezams, kanēlis, piparmētra, koriandrs), padarot vietējos ēdienus unikālus.
Izraēlā jūs varat baudīt itāļu, ķīniešu, japāņu, indiešu, arābu un amerikāņu virtuvi, ir luksusa restorāni, kurus vada slaveni šefpavāri.

Drošība

Kā zināms, Izraēla veic nebijušus drošības pasākumus, jo īpaši, ja runa ir par apmeklētājiem. Visas tūrisma vietas (viesnīcas, atrakcijas, pastaigu takas) ir nopietni aizsargātas. Tajā pašā laikā, šī aizsardzība nav uzbāzīga un netraucē tūristiem atpūsties, relaksēties. Tādi kūrorti kā Nāves jūra un Eilat atrodas ne konflikta zonā.
Lidostā pēc ierašanās un pirms izlidošanas, kontrole ir ļoti stingra. Rekomendējam to pieņemt kā rūpes par Jūsu drošību.

Jeruzaleme – trīs pasaules reliģiju centrs. Viena no vecākajām pilsētām pasaulē – tai ir vairāk nekā 3500 gadu. Jeruzalemei ir īpašs statuss, jūdaisma, kristietības un islāma svētvieta. Svēta vieta ebrejiem ir “Tempļa kalns” un tās rietumu siena – “Vaimanu siena”, musulmaņiem – majestātiskās mošejas uz “Tempļa kalna” (reliģiozs arhitektūras komplekss Al-Haram al-Šarif), bet visu kofesiju kristiešiem – daudz baznīcu, uzceltas, kur Jēzus kādreiz savu kāju spēris.

Tel-Aviv – pilsēta – simbols mūsdienu Izraēlai. Tieši Tel-Avivā, kā nevienā citā vietā Izraēlā, ir jūtams dinamiskums, tās iekšējā brīvība, gatavība pārmaiņām, draudzīgums un jautrība no iedzīvotājiem. Pilsēta apvīta ar biznesa centriem, teātriem, muzejiem, Izraēlas presi, politisko partiju pārstāvjiem un Izraēlas dimanta biržu. Pilsēta, kas nekad neguļ.
Eilata – pilsētas krastā sarkanā jūra, ieskauj niknas kontūras Edoma kalnu. Kalni gaida aktīvās atpūtas mīlētājus. Uz kalnu takām, tūristus gaida piedzīvojumi uz džipiem, traktoriem un kamieļiem. Eilata – zila jūra, pārsteidz ar zemūdens valstības spilgtajām krāsām, luksusa viesnīcām, baseiniem, ūdens slēpošanu un banāniem, ūdens motocikliem un izpletņiem, zemūdens observatoriju un delfināriju. Bet vakarā – restorāni, jahtas, bāri, diskotēkas, ielu ansambļi un pludmale apbur ar mūziku un gaismām.

Nāves jūra – Nāves jūras sastāvs atšķiras no visām jūrām un okeāniem pasaulē. Šis ir viens no šīs zemes noslēpumiem, kam zinātnieki nav atraduši atrisinājumu. Atbildi dod pagaidām Bībele: Nāves jūra izlija uz zemes, kur cilvēki grēkojuši un tikuši sodīti ar uguni un aplieti ar Sodoma un Gomori ūdeni. Neatrisinātais sastāvs Nāves jūru padara par pasaules brīnumu. Jūs ne tikai varat staigāt pa šo jūru, bet jūs arī ārstejaties no tās izjūtot siltu un minerālu bagātu ūdeni. Ikviens, kurš ir apmeklējis Naves jūru, var lepoties, ka ir iekāpis pasaules dziļumā.

Tibērija – pilsētas krastā Galilejas jūra, nosaukta Marka Tibērija vārdā un Herods Antipas nodibināja šo pilsētu. Tibērija kļuva par atpūtas vietu domātājiem un skolotājiem Meir Bal Nes, rabīna Akiva, Johana ban Zakkai, Rambamam. Pilsētā ir luksusa viesnīcas un studentu kopmītnes, ceļojumu kuģis ar nakts diskotēku un restorāni ar slaveno zivi “Svētā Pētera”, kuru pagaršo ikviens sevi cienošs tūrists Izraēlā.

Haifa – pilsēta ar terasēm, kuras nolaižas no Karmelas kalna. Haifa ir skaista, sakopta, pārsteidzoša ar zaļajiem apstādījumiem un luksusa villām. Nolaižoties lejā, viss mainās, tā kļūst nervoza, zemāka Haifa liek enerģijai vārīties. Tā pārsteidz ar savu ultramoderno ostu, rūpniecības zonu un dažādiem maziem veikaliem un kafejnīcām.

Netānija – atrodas valsts centrā, tikai stundas braucienā no Jeruzalemes un Izraēlas ziemeļiem. Vidusjūras kūrorts ar maigu klimatu, apburošiem parkiem, elegantām ielām un lielas izvēles viesnīcām, un protams, arī spēju lieliski pavadīt laiku visa gada garumā. Pludmales zona Netānijā – 11km. Šeit ir iespēja izbaudīt dažādus ūdens sporta veidus, planēt pāri jūrai, piedalīties zirgu izjādēs un daudz ko citu.

Latvijas Republikas pilsoņiem vīza nav nepieciešama (līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laika posmā)!

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms brauciena!*

Izraēlā klimats ir subtropu, lai gan ģeogrāfisko un relfeja īpatnību dēļ, satiekas arī tropiski sausais un mērenais klimata tips. Vidējā temperatūra Janvārī no +6 līdz +18 grādiem, jūlijā – no +24 līdz +30 grādiem. Tiesa, tā pati temperatūra gaisa mitruma dēļ dažādos valsts rajonos tiek uztverta atšķirīgi. Nokrišņi ir no 100 līdz 800 mm gadā, galvenokārt ziemā (no Novembra līdz Martam). Lielākais nokrišņu daudzums parasti noteikts decembrī un februārī.

Kad labāk braukt?

Klimats Izraēlā ir patīkams gandrīz visu gadu un ceļot varat jebkurā laikā. Tomēr, ieteicams Izraēlu apmeklēt rudenī un pavasarī (Septembrī – Novembrī un Aprīlī – Jūnijā), kad temperatūra ir īpaši patīkama.