fbpx

Itālija

Itālija – Eiropas valsts, kura ir gatava Jums sniegt nesalīdzināmi greznu un piesātinātu atpūtu, kura nav salīdzināma ar jebkuru citu ceļojumu. Dažādas ekskursijas, luksusa viesnīcas patiks pat tiem, kuri ir apbraukuši puspasauli.
Itālija gaida Jūs, labākās viesnīcas ir atvērušas Jums savas durvis, gatavi sniegt atpūtas cienījamas atsauksmes. Ceļojums uz Itāliju ir populārs veids kā atpūsties braucot uzx ekskursijām vai vienkārši baudot kokteili viesnīcā. Jūs nevarēsiet paiet garām ieraugot iespēju apskatīt smalko arhitektūru un iziet cauri šaurajām Itālijas ieliņām. Pozitīvo emociju vētra ir garantēta visiem, kuri pat uzkavējas šeit tikai uz pāris dienām.

 

 

Vispārīgā informācija

Valsts, kurā piedāvājam mūsu ceļojumus, piedāvā aizraujošas ekskursijas, kuras apmierinās Jūsu vēlmes un gaumi. Pietiek tikai pateikt vārdu “Itālija” un Jūsu iztēlē uzreiz atsauksies atmiņā ekskursijas, kas ietver arī izmitināšanu labākajās viesnīcās valstī. Apmeklēsiet romantisko Venēciju un staigāsiet pa drupām Romā, apstaigāsiet arī vīnogu dārzus un olīvu birzis.

Par valsti

Lidojums uz šo valsti ir patiešām aizraujošs, Jūs varēsiet izvēlēties sev tīkamāko ekskursiju programmu. Ekskursijas Itālijā ļaus baudīt skaistumu apskates objektos un dzīvot viesnīcās tiešā tuvumā no tiem, sajutīsiet, ka esat vēsturisko notikumu epicentrā. Pilis, muzeji, laukumi paķers Jūs uz izbrīnu ar savu varenību.
Brīvdienu ekskursijas Itālijā palīdzēs Jums izbaudīt dažādus festivālus, folkloras parādes. Gadsimtiem vecas tradīcijas, sargātas vietējo iedzīvotāju sirdīs būs arī zināmas Jums.

Galvaspilsēta – Roma

Ģeogrāfija – Itālija ir sadalīta 20 reģionos:
Valle d’Aosta, Lombardija, Trentino-Alto Adidže, Friuli-Venēcija Džūlija, Pjemonta, Ligūrija, Veneto, Toskāna, Umbrija, Emilia Romagna, Marke, Abruco, Lacio, Molise, Bazilikata, Kampānija, Kalabrija, Apūlija, Sardīnija un Sicīlija.

Laika starpība – Ziemas sezonā ir mīnus 2h un vasaras – mīnus 1h.

Valoda – oficiālā itāļu.

Valūta – eiro.

Svarīgākie ūdens ceļi – upe Po, Tibras un Arno.
Kalnu grēdas – Alpi un Apenīni.
Lielie ezeri – Garda, Komo un Maggiore.
Itālijas teritorijā ir divi aktīvie vulkāni – Vezuva un Etnas.

Gastronomija

Itāļi ir lieli gardēži un lepojas ar savu virtuvi. Itāļu virtuve ir ļoti daudzveidīga, nevienā citā valstī nevar atrast tik lielu skaitu ar restorāniem, picērijām, kafejnīcām un ģimeņu restorāniņiem. Katrs reģions ir ar savu tipisko virtuvi.
Ziemeļrietumu Itālijai, alpu provinces Pjemonta un Aosta, raksturīgi sātīgi ēdieni. Tieši šajās provincēs audzē rīsus un risotto ir galvenais vietējais ēdiens, kopā ar tradicionālajiem makaroniem.
Šī reģiona īpatnība ir raksturīga ar sieru daudzveidību, Pjemontas trifelēm un visu veidu riekstiem.
Grissini, kraukšķīgas maizes nūjiņas, kuras var redzēt katrā restorānā, tika izgudrotas Turīnā. Daudzi tradicionālie ēdieni Veneto provincē ir sagatavoti pamatojoties uz zivīm un jūras veltēm, no Gardas ezera un Adrijas jūras. Makaronus ēd visa ziemeļaustrumu Itālija, bet vairāk tradicionāla ir biezputra, kuru izgatavo no kukurūzas miltiem.

Iepirkšanās

Iepirkšanās Itālijā pārvēršas par rituālu. Iepirkšanās, izvēle, sortiments, atlaides, dažādu veikalu apmeklējums – tā ir kā zinātne, kuru var apgūt tikai tas, kurš ir padzīvojis Itālijā kādu laiku un sapratis, kas tas ir – itāļu pastaiga uz veikaliem.
No Itālijas atved Venēcijas maskas, elegantas porcelāna lelles. Šeit ir liela kažokādas un labu kurpju izvēle. Jūs varat atrast augstas kvalitātes ādas izstrādājumus (jakas, somas), modes apģērbu izstrādājumus, porcelāna un kristāla bižutēriju, suvenīrus, rāmjus antīkā stila vai seno statuju kopijas uz pasūtījuma.

Aktīvā atpūta

Aktīvā atpūta, kas piedāvā slēpošanas trases “Madonna di Campiglio”, “Val Gardena”, “Cortina d’Ampezzo”, neatstās vienaldzīgus pat tos, kuri pavadījuši laiku tikai pludmalēs. Uz valsts teritorijas patstāvīgi notiek “Formula 1” sacensības. Un ja gadījumā esat atbalstat ātrumu, adrenalīnu un dzinēja rūkšanu, ir vērts apmeklēt valsti jau tikai šī iemesla dēļ.
Pludmales tūrismam Itālijā ir vairāk kā pietiekami. Sicīlija, Sardīnija, Kapri, Elba, Korsika Jums sniegs spilgtākos mirkļus siltajos Vidusjūras ūdeņos.
Itālija noteikti aizkustinās Jūsu sirdi. Jūs gribēsiet šeit atgriezties ne vienu vien reizi.

Klimats Apenīnos galvenokārt ir subtropu, vidusjūras. Vasarā silts un sauss, ziemā slapjš, bet arī diezgan silts.

Kad labāk braukt?

Lielākā daļa tūristu brauc uz Itāliju laika posmā no Maija līdz Septembra mēnesim.

Klimats, labākais laiks ceļošanai.