fbpx

Indija

 Indija vienkārši nevar nepiesaistīt milijonu tūristu uzmanību. Majestātiskie Himalaji un noslēpumainā Tibeta, svētās upes Gangas un lietus mežu rietumu Ghats, desmitiem piejūras kūrorti un “zelta trīsstūris”, pagājušā gadsimta daudzie pieminekļi un muzeji, tas viss ir valsts lepnums.

 

Vispārīgā informācija

Valstī – viena no senākajām civilizācijām, bagātāko vidi un siltu klimatu. Indija ir 2 lielākā pasaulē pēc iedzīvotāju skaita un 7. – teritorijā.

Par valsti

Galvaspilsēta – Ņūdeli.

Ģeogrāfija – Valsts kopējā platība ir 3,3 mlj. m3. Tā atrodas Dienvidāzijā, kas aizņem Indijas pussalu. Tā robežojas ar Afganistānas, Butāna, Ķīnas un Nepālas austrumos – ar bangladešas un Mjanmas (Birmas), uz rietumiem – ar Pakistānu. Uz austrumiem – Bengālijas līča dienvidos – Polkskim šaurumu un Indijas okeānu, rietumos – Arābijas jūra. Struktūra sastāv no Indijas Andamanas un Nikobaru salas, un Lakadavas, Amindivkie un Minikojas salas, dienvidaustrumu daļā Arābijas jūra.

Dabas un ģeogrāfiskie apstākļi valstī ir ļoti daudzveidīgi. Lielākā daļa no tā aizņem Dekāna augstiene, abās pusēs norobežo Austrumu un Rietumu gati, un visu Indijas 7 pierrobežu kalnu grēdas, starp kurām pati augstākā kalnu valsts – Himalaji. Starp Dekānu un Himalajiem stiepjas plaša Indo-gāņu zemiene, piekrastē arī ir ierāmetas ar šauriem līdzenumiem.

Iedzīvotāji – aptuveni 968 mlj. cilv.. Indija – daudznacionāla valsts – 72% iedzīvotāju ar indo-ārijas tautām, 25% – dravidi un līdz 3% – mongolijas pārstāvji. Visvairāk Hinduieši, telugu (Andrha), marathi, bengāļu, bihari, tamili, Gudžarati, Kanari, malajali, Pendžabi un citi.

Reliģija – Hinduisti – 82%, musulmaņi – 11%, kristieši – 2%, sikhi – 2%, budisti – 0,7%, un citi. Jebkura diskriminācija reliģisku iemeslu dēļ ir aizliegta ar likumu.

Laika starpība – plus 2,5h.

Valoda – oficiālās – angļu un hindu. Vairāk nekā puse iedzīvotāju, izņemot oficiālās valodas, runā ar vietējā valodā – 17 oficiālajās valodās, kurām ir 700 dialekti.

Mobilie sakari – valsts piedzīvo strauju attīstību. Iegādājoties SIM karti no vietējiem uzņēmumiem (pilsētas kartē – aptuveni 1500 rūpijas, tālsatiksmes – no Rs 3500 un augstāk). Jūs varat saņemt tiešu Indijas numuru. Tajā pašā laikā viesabonēšanas vietējo mobilo sakaru uzņēmumi neaptver visu valsti, tapēc daži rajoni šajā plānā nav sasniedzmi.

Valūta – Indijas rūpija (INR), kas sastāv no 100 paisiem.

Muita – iepriekš ievesta un izvesta valūtai nav ierobežota, nacionālā – aizliegta. Naudas summu vairāk kā 10 tūkst. ASV dolāru, kā arī personālo datorus un klēpjdatorus ir jādeklarē. Beznodokļu imports cigaretēm – 200 gab vai cigāriem – 50 vienības, vai tabakas – 250 g, stiprie dzērieni – līdz 0,95l, rotajumiem, pārtika, preces un sadzīves preikšmeti – personisko vajadzību ietveros. Kameras, mūzikas instrumentus, mājas audio – vizuālās iekārtas, rakstāmmašīnas un sporta aprīkojumus ieved katru pa vienai vienībai, suvenīrus – nepārsniedzot 500 rūpijas. Par narkotiku un narkotisko vielu, ieroču un munīcijas importu bez atbilstošām atļaujām.

Aizliegta izvešana: tīģeru ādas, savvaļas dzīvnieki, putnu spalvas un ādas izstrādājumi, kas izgatavoti no retiem rāpuļiem, dzīvi augi, rotaslietas, kuras maksā vairāk par 2000 rūpijām, zelta, sudraba un senlietas, kuras vecākas par simts gadiem.

Gastronomija

Indijas kulinārijas tradīcijas – viena no vecākajām un populārākajām pasaulē. Pamatvirtuve ar dažādiem dārzeņiem “sabdži” (lielākā daļa indiešu neēd gaļu), zivīm, rīsiem, konditorijas izstrādājumi un kūkas “puri”, kā arī dažādi piena produkti. Vairākums oriģinālo indijas ēdienu virtuves nenorēķinās. Kā vizītkarte Indijas šefpavāri uzskata garšvielas, kuras pievieno principā visiem ēdieniem (pat saldajiem), pietam visdažādākajās kombinācijās. Slavenā garšviela “karijs” piedāvā veselu grupējumu ar dažādām receptēm, kuras padara piemērotas pat pašas banālākos ēdienus.

Ļoti populāra ir Indijas tēja, kas bieži dzer ar pienu vai garšvielām, arī kafija, svaigi spiestas sulas, augļu dzērieni. Alkaholiskie dzērieni pie galda nav pieņemami, lielākoties pie ēdieniem dzer tīru aukstu ūdeni.

Drošība

Indija ir droša valsts, tomēr, Jums ir jābūt uzmanīgiem, īpaši lielajās pilsētās: Deli, Mumbai, Agra, utt., un teritorijās ar lielu koncentrāciju cilvēkiem, kur sīko zādzību ir diezgan daudz.

Reģistrācijas laikā uz iekšzemes Indijas reisiem, rokas bagāžu labāk izvēlēties vieglāku, jo rokas bagāžas pārmeklēšana Indijas lidostās ir ļoti uzmanīga. Priekšmeti tiek nodoti bagāžā, tos pārbauda vienu reizi (bieži pie lidostas ieejas). Stingri aizliegti bagāžas priekšmeti, kas tiek uztverti par bīstamiem: jebkādi aerosoli, sērkociņi, šķiltavas (šķiltavas Indijā atņem muitā, ja šķiltava ir dārga, tā var izlaist gāzi), metāla ķemmes, nagu vīlītes, nagu šķēres un tā tālāk. Video un foto iekārtas var tik rūpīgi pārbaudīta.

Indijā ir jāievēro ļoti svarīgs punkts – higiēna. Jāatceras, ka šis reģions ir avots nopietnu kunģa – zarnu trakta infekcijām. Lai izvairītos no šīm slimībām nav grūti vienkārši ievērot dažus stungrus noteikumus:

1. Nepirkt pārtiku un dzērienus no ielu pārdevējiem;

2. Ja iespējams, mazgājiet rokas ar dezinfekcijas ziepēm;

3. Rūpīgi mazgājiet augļus;

4. Nedzeriet ūdeni no krāna, skalojiet un tīriet zobus labāk ar minerālūdeni. Krāna ūdens var saturēt infekciju un tas var negatīvi ietekmēt kunģi. Tapēc Indijas iedzīvotāji, kuri mājās dzer krāna ūdeni, atbraucot uz citu vietu, dzer ūdeni no pudelēm. Pat dārgos restorānos, ūdens, kas novietots uz galda var izraisīt smagus zarnu traucējumus. Jums noteikti ir jādzer no pudelēm.

5. Nopietns apdraudējums ir saule, smagi saules apdegumi ir iegūstami arī mākoņainā laikā, tapēc ieteicams lietot aizsargkrēmus un augstu koeficientu.

Latvijas Republikas pilsoņiem iespējams saņemt e-vīzu pirms brauciena!

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms brauciena!*

Galvenokārt, tropu. Ziemeļos tropu musons, dienvidos – subekvatoriālais musons. Sakarā ar virsmas plaisām un okeāna tuvumu, klimatiskie apstākļi ir ļoti dažādi – no ļoti aukstām neauglīgām teritorijām līdz motriem tropu rajoniem dienvidos. Atkarībā no atrašanās vietas, kas izdalītas 3 līdz 6 sezonas.

Līdzenumos, vidējā temperatīra Janvārī -15 C, ziemeļos līdz +27 C, maijā no +28 C līdz +35 C. Ziemeļos Indijas ziemas temperatūra var nokristies līdz -2 C un kalnu apgabalos var sasniegt -20 C un karstā sezonā līdz pat 48 C ēnā. Dienvidu daļā valts ar straujām temperatūras izmaiņām netiek novērotas.

No 60 – 100mm nokrišņu gadā, aptuveni 300 – 400mm centrālajos rajonos Dekana, līdz 3000 – 6000mm Austrumu Himalajos un ārējās nogāzes Gat, līdz 11 – 12 tūkst. mm Čerapindžā uz plato Šilongā (pati mitrākā vieta uz pasaules).

Kad labāk braukt?

Tūrisma sezona ilgst no oktobra līdz martam, labākie ceļošanas mēneši pa Indiju tiek uzskatīti Novemrī un Decembrī.