fbpx

Francija

Šo valsti ļoti pamatoti var nosaukt par Eiropas pērli. Tūres uz Franciju ir ļoti interesantas un bagātīgas. Ar patiesu franču šarmu, šī valsts Jums lieksies aizraujoša. Francijā atrodas pasakaini muzeji, pilis, komfortablas viesnīcas, eleganti bulvāri un parki, un citas atrakcijas. Šī ir romantiķu valsts un senatnes cienītājiem, jo tā ik uz soļa atdzīvina pagātni. Foto un atsauksmes par tūrēm Francijā pierāda to, ka šeit ir vērts atgriezties. Viena brauciena laikā nav iespējams iepazīt bagātākos kultūras, vēstures, arhitektūras un kulinārijas dārgumus valstī.

 

Vispārīgā informācija

Mūsu kompānija piedāvā iegādaties ceļojumus uz labākajām viesnīcām Francijā, kur atradīsiet lielisku iespēju atpūsties un izklaidēties par saprātīgām cenām. Mēs jau daudzus gadus organizējam ceļojumus uz Eiropu. Mūsu pieredze garantē, ka šī valsts Jums radīs labus iespaidus. Atveriet savu sirdi šai valstij un tā dalīsies ar savu vēsturi, valdzinājumu un veiksmi.

Par valsti

Izvēloties doties uz Franciju apvienojiet atpūtu ar vīnu, sieru, literaturas un ziedu festivālu, ceptu kastaņu svētkiem, Nīcas balli – jebkurā gadalaikā jūs varēsiet apmeklēt kādu no šīm izklaidēm. Cenas atpūtai Francijā var ievērojami mainīties izvēloties sev tīkamāko ekskursiju programmu. Bet jebkurā gadijumā, mēs vienmēr ietveram programmā visinteresantākās ekskursijas. Francijas apmeklēšanas laikā neatsakiet sev iziet no viesnīcas un doties pastaigā uz blakus ieliņām. No Jūsu skatu punkta, var atvērties daudz interesantas vietas, kuras ir bagātas šai valstij.

Galvaspilsēta – Parīze

Ģeogrāfija – Kopējā platība 551,100 km2. Krasta līnijas garums – 3120km (ieskaitot līknes).
Maksimālais attālums: Ziemeļu-Dienvidu 973 km, Austrumu-Rietumu 945,5 km, Ziemeļu-Rietumu – Dienvidu-Austrumu 1082 km.

Laika starpība – Ziemas sezonā ir mīnus 3h, vasaras – mīnus 2h.

Valoda – oficiālā franču.

Valūta – eiro.

Muita – Ierobežojumi attiecība uz preču iegādi attiecas tikai uz cigaretēm (ne vairāk kā 800 gab.) un alkaholoskajiem dzērieniem (uz alkahola bāzes līdz 10l, vīna – ne vairāk kā 90l).

Ir aizliegumi un stingri ierobežojumi attiecībā uz kravu pārvadājumiem, piemēram, narkotiku, ieroču, dažu augu sugu, ziloņkaulu, u.c.

Visi iebraucēji vai Francijas teritorijas atstājēji, kuriem piemīt vairāk kā 7600 Eur, pienākums summu deklarēt muitā.

Izklaide un naktsdzīve

Muzeji
Muzeju darba laiki var atšķirties, bet Jums derētu atcerēties, ka pašvaldību muzeji ir slēgti Pirmdienās un nacionālie Otrdienās (izņemot muzeju “Orsay”, kas ir slēgts Pirmdienās.
Muzeji ir arhitektūras pieminekļi un ir atvērti sabiedrībai no 10.00 līdz 19.00.

Teātri
Parīzē kā provincē, daudz teātru, kas sniedz izrādes katrai gaumei. No klasiskā repertuāra līdz bulvāru gabaliem, no komiskiem šoviem no viena aktiera līdz muzikāliem kabarē. Lai izvairītos no vilšanās, iegādājieties biļetes jau iepriekš!

Bāri
Bāri ir atvērti ļoti agri, lai Jūs varētu pabrokastot un daži no tiem slēdzas ciet tikai 02.00. Province ir skaista vieta, kur cilvēki satiekas ar draugiem nedēļas nogalē un nededēļas vidū. Mazos ciematos bāros pārdod maizi, laikrakstus un tie var būt vienlaikus arī uzpildes stacijas.

Naktsklubi
Viņi ir visūr, pat vistālākajos nostūros Francijā. Pēc mūzikas un stila ir ļoti atšķirīgi. Uzziniet par to jau iepriekš! Bet to, ka viņus vieno, ir laiks kad tie slēdzas ciet – 05.00.

Saskaņā ar gada vidējo tmperatūru klimats Francijā ir mērens. Nokrišņu daudzums kopā ar sniegu un lietu, ir vienmērīgi sadalīts visa gada garumā.

Francijas teritorija “I’Hexagon” (“Sešstūris”), ir sadalīta četrās klimata zonās:

  • Okeāna klimats – biežs nokrišņu daudzums, bet nav bagātīgs, nelielas temperatūras svārstības visu gadu.
  • Kontinentālais klimats – diezgan saltas ziemas un karstas vasaras.
  • Vidusjūras klimats – karstas un sausas vasaras, lietus sezona ilgst no Oktobra līdz Aprīlim (mitrs un maigs klimats), daudz saulainu dienu.
  • Kalnu klimats – (600 – 800 m virs jūras līmeņa un augstāk) – lietusgāzes, sniegs 3 – 6 mēnešus gadā.
Jan Feb Mar Apr Mai Jūn Jūl Aug Sep Okt Nov Dec
+6° +7° +13° +16° +20° +24° +25° +24° +21° +15° +10° +6°

 

Kad labāk braukt?

Ideāls laiks atpūtai uz Lazūras krasta – no Maija līdz Septembrim, Dovilā un Biaricā labāk braukt no Jūnija līdz Septembra mēnesim. Labākais laiks ceļojot uz Parīzi ir pavasaris – no Aprīļa līdz Maijam vai rudenī – no Septembra līdz Oktobrim.