fbpx

Apvienotie Arābu Emirāti

Daudzveidīgās ekskursijas var apmierināt pat prasīgākos ceļotājus. AAE jūs varat apmeklēt mūsdienu populārākos iepirkšanās un izklaides centrus, redzēt unikālas dabas ainavas un apmeklēt interesantas ekskursijas. Ir iespēja baudīt ceļojumu gan aktīvi, gan pasīvi.

 

Dubaija, AAE
12 days
no 786 €
01/02/2021 – 25/03/2022

Vispārīgā informācija

Dodoties uz Emirātiem, Jūs redzēsiet ugunīgo tuksnesi, niknu okeānu, sanās drupas un mūsdienu lielpilsētu. AAE ekskursijas ļaus Jums patstāvīgi izvērtēt oāzes skaistumu, Hadžāras grēdas un vienkārši izbaudīt brīnišķīgos skatus. Šī ir kontrastu valsts, noslēpumu pilna. Jūsu viesnīca var atrasties gan uz senas ieliņas, gan modernā pilsētas kvartālā dodot Jums drošu atmosfēru un labvēlīgu pašsajūtu atpūtai.

Par valsti

Unikālas un aizraujošas brīvdienas šajā valstī kļūst arvien populārākas. Vairums tūristu no dažādiem kontinentiem traucas ar savām acīm ieraudzīt skatu uz Arābu Emirātu debesskrāpjiem. Ceļojums uz AAE Jums kļūs par īstu atklājumu, pat ja Jūs jau esiet bijuši Austrumos. Neatkārtojama atmosfēra, īpašs dzīvesveids, kultūra un vēsture šai valstī sakņojas ar tālu pagātni.

Galvaspilsēta – Abu Dabī

Ģeogrāfija – Septiņu neatkarīgu emirātu federācija, kas atrodas Arābijas pussalas austrumu un ziemeļaustrumu piekrastē un uz daudzām saliņām. Ziemeļos valsts robežojas ar Katāru (plus jūras robeža ar Irānu), rietumos un dienvidos – ar Saūda Arābiju, bet austrumos ar Omānu un Omānas līci. Salas Abu-Musa, Lielais un Mazais Tombs formāli pieder Emirātiem, taču ir Irānas anektētas.

Iedzīvotāji – aptuveni 3,1 mlj. cilv., pārsvarā arābi. Tikai 25% iedzīvotāju ir pamatiedzīvotāji. Citi – no citām valstīm arābi, kā arī no Eiropas, Indijas un Dienvidaustrumu Āzijas valstīm. Pamatiedzīvotājiem ir vairāk privilēģiju un tiesības nekā apmeklētājiem no citām valstīm.

Reliģija valstī – islāms, lielākā daļa – sunnītu.

Laika starpība – plus viena stunda.

Valoda – oficiālā ir arābu. Angļu valoda skaitās kā otra “oficiālā”, hinu, persiešu un urdu valoda.

Mobilo ierīču uztvere – Mobilo ierīču uztvere ir lieliska. Standarts – GSM 900. Zvanot uz mobilo tālruni pirms numura kods – 050.

Valūta – Dirhēms (DHS), kas vienāds ar 100 filiem (FLS). Apgrozībā ir monētas ar nominālvērtību 25 un 50 filsiem un banknotēm 5 (orandži), 10 (zaļi), 50 (purpura), 100 (sarkani), 200 (brūni), 500 (zili) un 1000 dirhēmi. Lietoti tiek arī zemāki nomināli – 1 dirhēms, 10, 5 un 1 filsi, kā arī dārgāki kolekcionējami, bet tie tiek izmantoti ļoti reti vai gandrīz nekad.

Muita – imports vai eksports vietējā un ārvalstu valūtā nav ierobežots. Beznodokļu imports līdz 2 tūkst. cigāriem vai 2kg tabakas un 2l vīna vai 2l stipru alkaholisko dzērienu uz katru ne-musulmani. Parfimērija un higiēnas preces – saskaņā ar personiskajām vajadzībām.

Pret ievešanu – ieroču un narkotiku preparātiem, kas satur kodeīnu, pornogrāfiju, un video produktus un grāmatas, kas ir pretrunā ar islāma normām.

Izklaide un nakts dzīve

Jauns, bet jau populārs izklaides veids Emirātos ir slēpošana uz smiltīm, rallijs uz auto pa tuksnesi, nakšņošana klejotāju nometnēs un pārgājieni uz kamieļiem. Dubajā – daudz un dažādas izklaides vietas, diskotēkas ar “dzīvo” mūziku. Pārsvarā, tās atrodas augstas klases viesnīcās. Sārdžā pavisam citādāk, tur nakts dzīve nav tik aktuāla, kā arī Abu – Dabi un Al – Fudžeirā.

Bērniem

Atrakciju parki, akvaparki (Wild Wadi – viens no lielākajiem akvaparkiem Tuvo Austrumu apkārtnē), zooparks un tematiskie parki.

Gastronomija

AAE ir daudz restorānu dažādām gaumēm – internacionālie, aziātu, eiropas un, protams, arī arābu, piedāvā Jums vietējo virtuvi. Tā kā musulmaņi neēd cūkgaļu, tad ēdienos, kur paredzēta gaļa liek liellopu, kazas, teļa, putnu gaļu un zivis. Īpašs maltītes veids – kafija. Tas arī ir tradicionāls dzēriens sarunām. Kafiju taisa uz vietas, automāti netiek atbalstīti, tapēc tos ielej tradicionālās kafijas kannās “Dalla”.

Iepirkšanās

Emirātos iepirkšanās ir kā paradīze “shopinga” mīlētājiem. Šeit var nopirkt praktiski visu, sākot no zelta rotaslietām līdz pat precēm no populārākajiem pasaules zīmoliem.

Sports

Valstī ir vairāki tenisa korti, golfa klubi, futbola laukumi, ledus halles, boulinga klubi, jahtu klubi un viss iespējamais pludmales un jūras atpūtai. Katru gadu notiek tradicionālās sacīkstes “Dow” un vispasaules ātrās Formula-1 sacīkstes (oktobris, februāris), jahtu Regatta Dubai – Muscat, tradicionālās sacīkstes uz kamieļiem un tīrasiņu zirgiem, “Rally Dubai” un auto sacīkstes “Marlboro Desert Challenge”. Ļoti interesantas ir nakts medības uz krabjiem un jūras zveja no jahtas vai kutera borta. no 2 decembra 2005. gada Dubajā sāka strādāt lielākais uz pasaules mākslīgais ziemas atrakciju parks “Ski Dubai”. Tas ir sniega stadions ar slēpošanas trasēm, slidotavu un trošu ceļiem. Viena no galvenajām trasēm ir 400m gara ar 70m augstumu.

Automašīnas noma

Auto noma ir diezgan izplatīts un vienkāršs process reģistrējot mašīnas. Jums ir jābūt līdzi autovadītāja apliecība, kredītkarte (daudzas aģentūras pieņems arī skaidrā naudā, bet prasīs depozītu ne mazāk kā 300 USD un pasi kā ķīlu) un būt vismaz 21 gadus vecam. Civiltiesiskā apdrošināšana ir obligāta. Minimālais nomas termiņš ir 24h. Noma lidostā ir dārgāka nekā pilsētas vietās.

Drošība

Nav pieklājīgi ēst stāvus vai kustībā. Ņemt pārtiku, naudu un apģērbu jāņem ar labo roku. Zoles nedrīkst būt vērstas uz sāniem. Nedrīkst apiet ticīgos, kuri lūdzās gar priekšu. Pie mošejas un mājas pieņemts novilkt kurpes.
Korāns aizliedz lietot alkaholu, bet pret ārzemniekiem tas ir piekāpies, tomēr Sārdžā alkaholu lietot nedrīkst neviens, pat tūristi. Visos Emirātos ir tikai divi veikali, kur ārzemnieki var nopirkt alkoholu. Staigāšana uz ielām ar alkaholu var tikt smagi sodīta un lieta tiek izskatīta kā alkahola pārdošana. Alkoholiskie dzērieni ir pieejami restorānā vai bārā, bet lietot tos drīkst tikai viesnīcas iemītniekam vai apmeklētājam.
Sods par atkritumu izmešanu uz ielām ir 500 dirhamas. Pārmērīga uzmanība sievietēm var izraisīt brīvības atņemšanu vai naudas sodu līdz 60 tūkstošiem dirhamas. Narkotiku lietošana ir sodāma ar brīvības atņemšanu līdz 5 gadiem, un to ievešanu un pārdošanu – nāvessodu.
Fotogrāfēt valsts institūcijas, šeihu pilis, militārās iekārtas un aprīkojumu ir stingri aizliegts. Nedrīkst fotografēt vietējās sievietes un vīriešiem jālūdz atļauja fotografēties.
Sievietēm nevajadzētu valkāt izaicinošus apģērbus. Dokumentus, bet vēlams, to kopijas vienmēr ņemt līdzi. Krāna ūdeni vēlams nedzert. Vēlams izmantot saules aizsargājošus krēmus un dzert daudz šķidruma, vēlams minerālūdeni vai svaigi spiestas sulas. Uz ielām jāvalkā cepuri un saulesbrilles, lai nepieļautu ultravioleto starojumu. Visbīstamākais laiks, lai atrastos ārā ir no 11.00 līdz 14.00. Jāpatur prātā, ka peldvietas atrodas okeāna krastā un to plūdmaiņas ir ļoti spēcīgas.

Galvaspilsēta Abu – Dabi ir viena no izsmalcinātākajām un krāšņākajām pilsētām pasaulē.
No visiem emirātiem Dubaja ir pati demokrātiskākā. Šeit ir ļoti dažāda nakts dzīve. Dubajas pilsēta sadalīta 3 lielos rajonos – Džumeira ar augstākās klases viesnīcām, Bar – Dubai, rajons ar dažādiem jauniem tirdzniecības centriem, Deira – pats vecākais Dubajas rajons. Arī Deirā un Bar – Dubai ir augstas klases viesnīcas un biznesa centri.
Ras – El – Haima – pašos ziemeļos un pati auglīgākā no 7 emirātiem, ienākošiem AAE, atrodas aptuveni stundas laikā no Dubajas. Tā ir ļoti gleznaina vieta, kur kalni pietuvojas ļoti tuvu krastam.
Adžman – pats mazākais no emirātiem. Viņiem nav “sausais” likums, pie tam ir tikai viens veikals, kur ārzemju tūristiem bez jebkādiem ierobežojumiem tiek tiek atlaisti ar importa alkoholiskajiem dzērieniem.
Fudžeira viena no skaistākajām un jaunākajām pilsētām emirātos. Fudžeira ir bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem. Šeit var apskatīt sagruvušo veco fortu un apmeklēt seno nometņu muzeju. Niršanas entuziasti novērtēs zemūdens frolu un faunu Indijas okeānā.
Sārdža – vienīgais AAE “sausais” štats, kurā ne tikai aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, bet skaitās arī liels noziegums tos turēt bagāžā. Korāna prasība attiecas uz visu Sārdžas teritoriju, tas pilnībā attiecas uz ārvalstu tūristiem. Korfakan mazpilsēta uz Indijas okeāna krasta ģeogrāfiski pieder Sārdžai. Pievilina nirējus no visas pasaules, jo jūra šeit ir pārpilna ar zemūdens skaistumu.

Latvijas Republikas pilsoņiem vīza nav nepieciešama (līdz 90 dienām jebkurā 180 dienu laika posmā)!

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms brauciena!*

Sauss, tropisks. Vidējā temperatūra no +16 – 20 °C ziemā, +35 – 40 °C vasarā (maksimālā temperatūra 50  °C). Nakts laikā tuksneša apgabalos temperatūra var nokrist līdz +5 – 8 °C. Insolācija ir ļoti augsta. Nokrišņi no 10 līdz 20 mm gadā, kalnos līdz pat 200 mm, ziemas mēnešos un neregulāri. Dažreiz lietus neparādās vairākus mēnešus. Pie tam gaisa mitrums ir ļoti augsts un parasti ļoti reti mainās.

Kad labāk braukt?

Labākais laiks Emirātu apmeklēšanai ir no oktobra līdz maija mēnesim.