Viesmīlīgā Gruzija

 • Galamērķis:
 • Dienu skaits: 8 days
 • Izlidošanas datums: 10/03/2017
 • Atgriešanās datums: 14/10/2017
 • Cena: 399 €

Ceļojums ar lidojumu un grupas ekskursijām “Viesmīlīgā Gruzija”. Piedāvājums tikai no 399 EUR! (IL)

Ceļojuma datumi un cena:

14.06. – 22.06.2017.    AKCIJA 349 € + ekskursiju pakete 135 EUR = 484 EUR
05.07. – 13.07.2017.    399 € + ekskursiju pakete
12.07. – 20.07.2017.    399 € + ekskursiju pakete
02.08. – 10.08.2017.    399 € + ekskursiju pakete
16.08. – 24.08.2017.    399 € + ekskursiju pakete
06.09. – 14.09.2017.    399 € + ekskursiju pakete
13.09. – 21.09.2017.    439 € + ekskursiju pakete
06.10. – 14.10.2017.    399 € + ekskursiju pakete

*Cena norādīta par lidojumu un viesnīcu, cena ar transfēru 504 EUR.

*Lūgums pievērst uzmanību, ka tūres cena var mainīties, sakarā ar aviobiļešu sadārdzinājumu.

Cenā iekļauts:

 • Lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga.
 • Dzīvošana 3* viesnīcās: 7 naktis ar brokastīm.
 • Rokas bagāža – ne smagāka par 8 kg, izmēri 55х40х20 cm
 • Bagāža līdz 20 kg (maksimāli pieļaujamais izmērs – 100х50х80 cm)

Cenā nav iekļauts:

 • Personīgās izmaksas, dzeramnauda šoferiem, gidiem un apkalpojošam personālam utt.
 • Ceļojuma veselības apdrošināšana
 • Ekskursiju pakete 135 EUR vai atsevišķi:
  • Grupas vadītāja pakalpojumi visa ceļojuma laikā
  • Transporta pakalpojumi
  • Ekskursija Batumi
  • Ekskursija Tbilisi
  • Ekskursijas brauciens Kahetijā, Bodbē
  • Ekskursijas brauciens Mchetā, Gori
  • Ekskursijas brauciens uz Boržomi

* Ieejas biļetes un biļetes sabiedriskajam transportam tiek apmaksātas atsevišķi

Pēc vēlēšanās papildus izmaksas:

 • maltīte klosterī – 15 EUR
 • vakariņas restorānā (programmas 2. dienā) – 25 EUR
 • tūre „Ļermontova pēdās” – 35 EUR
 • ieejas biļetes Cinandali muzejā un alu pilsētā
 • ieejas biļetes apskates objektos
 • ekskursijas brauciens uz kalnu Adžariju un Botāniskā dārza apmeklējums – 30 EUR (minimāli 20 cilv.)

* Ja Jūs ceļojat vienatnē, obligāta piemaksa par izmitināšanu vienvietīgos numuriņos – 150 €

 

Izlidošanas laiks var mainīties, kā arī grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju dienas kārtību neizmainot pašu tūrisma programmu.

Pases derīguma termiņam jābūt ne mazākam kā 6 mēneši pēc atgriešanās no ceļojuma trešajās pasaules valstīs.

Programma ceļojumam: Viesmīlīgā Gruzija

1. diena
Tikšanās Rīgas lidostā (precīzu tikšanās laiku un vietu lūgums precizēt 1-2 dienas pirms tūres).

Lidojums Rīga-Tbilisi.

2. diena
Ierašanās. Transfērs uz viesnīcu. Atpūta.

Brokastis.

Ekskursija Tbilisi.

Tbilisi – viena no skaistākajam Aizkaukāza pilsētām. Ekskursijas laikā būs iespēja redzēt un apmeklēt Sv. Trīsvienības Katedrāli (Sameba), kas ir vienotās Gruzijas valsts simbols. Tieši šajā katedrālē svētdienās notur dievkalpojumu gruzīnu pareizticīgās baznīcas galva.

Tālāk ceļš vedīs uz Narikala cietoksni. Tajā būs iespēja nokļūt ar gondolām. Narikala cietoksnis ir senākais un slavenākais Gruzijas senatnīguma piemineklis, tas ir cietokšņu komplekss Vecajā Tbilisi, pilsētnieki to dēvē par „valsts sirdi un dvēseli”. No šejienes varēsi vērot Tbilisi skatus un iemūžināt visskaistākās bildes.

Gājiens lejup uz vecpilsētu, kur vēlreiz būs iespēja aplūkot Narikala cietokšņa skatus. Pilsētas teritorija ir sēra pirts vieta. Karstu sērūdeņraža ūdeni piegādā no avota, kas plūst no Mtabori kalna dzīlēm. Kādreiz kvartālu apbūvēja tirdzniecības mājas, amatnieku darbnīcas. Pastaigas ekskursijas laikā pa vecpilsētas ieliņām Tu redzēsi pieminekli režisoram Sergo Paradžanovam, Sioni dievnamu – te glabājas viens no Gruzijas baznīcu svētumiem – Sv. Nino krustu, Miera tiltu – viens no 13 pasaules tiltiem ar visneparastāko arhitektūru, pastaigāsieties pa Rike parku — jauna atpūtas zona Tbilisi centrā, gar Kūras upi.

Vakarā, pēc vēlēšanās, vakariņas vienā no labākajiem valsts restorāniem, kur Jūs varēsiet baudīt gruzīnu ēdienus, folkloru, mūziku un dejas! (papildu maksa 25 EUR)

Nakts viesnīcā.

3. diena
Brokastis.

Brauciens uz Gruzijas vēsturisko apgabalu austrumos – Kahetiju. Vīnogulāju apgabals, kas ir brīnumaina vieta vīna darināšanai.

Gruzijas Vīna tuneļa apmeklējums.

Gvirabi (tunelis) tiek izmantots vīna noturēšanai. Nemainīga visa gada temperatūra tur ir 12-14 grādi, bet mitrums – līdz 70%, kas ir ideāli, dabīgi apstākļi vīnam, kas tiek glabāts ozolkoka mucās, gan arī vīnam pudelēs (papildu maksa ieejas biļetei ~no 7 $).

Tālāk apmeklēsim Telavi pilsētu, kas atrodas skaistajā Alazanas ielejā.

Telavi ir gruzīnu vīna darināšanas tradīciju sirds. Šī pilsēta ir arī slavena ar tās kinematogrāfijas vēsturi, jo tieši te 1970. gados tika filmētas filmas „Mimino” epizodes.

Tālāk dosieties uz Bodbe, slaveno sieviešu klosteri Gruzijā, kas ir vispāratzītais Gruzijas svētums. Klosteri dibināja Sv. Nino apbedīšanas vietā, un tas ir viens no pirmajiem kristiešu kulta celtnēm Gruzijas teritorijā. Saskaņā ar leģendu, klosteri dibināja pēc cara Miriana pavēles, Nino laikabiedra. Te būs iespēja nobaudīt „klostera maltīti” (papildu maksa 15 EUR). Visi tā ieņēmumi tiek virzīti jaunā dievnama celšanai par godu Sv. Nino vecākiem. Pēc pusdienām Jūs varēsiet apmeklēt Sv. Nino kapu un ievēlēties kādu vēlēšanos.

Divu kilometru attālumā no Bodbe atrodas Signagi – mīlestības pilsēta, uz kurieni arī vedīs tālākais ceļš. Pilsēta ir uzradusies nojauktā cietokšņa vietā, tāpēc tā ir it kā ieskauta trīsstūrī, ko veido labi saglabājusies pilsētas siena, torņi un vārti. Pilsētā ir saglabāti 19. gs. dzīvojamo māju arhitektūras paraugi Dienviditāļu klasicisma stilā ar gruzīnu elementiem. No jebkura cietokšņa torņa paveras skats uz Alazanas ieleju. Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

4. diena
Brokastis.

Tūre “Ļermontova pēdās (tā laika Gruzijas Kara ceļš Kazbegi)”(papildu maksa 35 EUR).

Izbraukšana uz Gruzijas Kara ceļu! Ierašanās Džvari templī ( UNESCO ), 6. gds. Te var redzēt apbrīnojamu skatu uz pirmo galvaspilsētu un divu upju – Aragvas un Kuras saplūšanas vietu, par kurām ir rakstījis Ļermontovs savā poēmā „Mciri”. Ekskursijas sākums pa Gruzijas Kara ceļu. Visa tūre tiks pavadīta ceļā, Jums būs iespēja baudīt skaistus skatus. Tikai 2 stundu laikā mēs veiksim ceļu no stepes uz alpīnu zonu! Žinvaļas ūdenskrātuves, Ananuri cietoksnis (te mēs apmeklēsim 17. gs. templi) . Ierašanās Gudauri – valsts galveno kalnu slēpošanas kūrortu.

Ja būs labi laika apstākļi, dosimies uz Kazbegi!! Pārbrauciens pāri Krusta pārejai! Ierašanās Kazbegī! Pēc vēlēšanās, brauciens pa bezceļiem uz Gergeti Trīsvienības templi (papildu maksa 10 EUR/cilv.). Ar ko šī baznīca ir interesanta? Pirmkārt, tas ir vienīgais krusta kupola templis šajā rajonā. Otrkārt, tā atrašanās vieta. Gergeti Trīsvienība – tas ir augstkalnu baznīca. Tā atrodas 2170 m augstumā, Kazbegas kalna pakājē. Tādā augstumā Jūs vairs nesatiksiet nevienu baznīcu nevienā pasaules valstī! Līdz ar to ļoti populārs kadrs ir šīs baznīcas attēls uz kalnu fona.

Netālu no baznīcas sākas maršruts līdz meteostacijai, ar turpmāko uzkāpšanu Kazbegā. Līdz ar to baznīca ir kulturāls papildinājums alpīnisma un kalnu tūrisma cienītājiem. Krievu literatūrā templis un klosteris ir atpazīstami Puškina dzejolī „Kazbekas klosteris”, kas tika uzrakstīts 1929. gada maijā.

Brīvs laiks. Atgriešanās Tbilisi

5. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Tālāk ekskursijas brauciens uz Mchetu. Mcheta – viena no senākajām pilsētas apmešanās vietām Gruzijas teritorijā. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt 11. gs. Svetichoveli dievnamu, ko izveidoja akmens bazilika vietā. Tas kalpoja par gruzīnu tautu garīgo centru.

Gori pilsētas apmeklējums, te ir dzimis Josifs Staļins. Viņa mājas-muzeja apmeklējums (ieejas biļete ~8$). Brīvs laiks.

Ceļš uz Boržomi pusi. Nakts tranzīta viesnīcā.

6. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana.

Ierašanās Boržomi. Ekskursija pilsētā.

Pilsēta ir slavena ar savu Boržomi minerālūdeni, kas aizņem pirmo vietu Gruzijas eksporta ietvaros, pēc ierašanās uzreiz varēsiet nogaršot īstu Boržomi ūdeni!
Tālāk ceļš uz Ahalcihe pilsētu un Rabatas cietokšņa apmeklējums. Restaurācijas mērogs pārsteidz, cietokšņa teritorijā atrodas nacionālā muzeja filiāle, kur ir liela antīko priekšmetu un faktu kolekcija, kas liecina par bagātu gruzīnu tautas kultūras vēsturi.

Ceļš uz Batumi. Vakara ekskursija Batumi.

Batumi – pilsēta un osta Melnās jūras piekrastē. Batumi ir Andžarijas galvaspilsēta un galvenais tūrisma centrs mūsdienu Gruzijā, kas piesaista tūristus ar vēsturisko centru pilsētā. Ierodoties Batumi, Jūs gaidīs pilsētas apskates ekskursija.

Iekārtošanās viesnīcā.

7. diena
Brokastis.

Brīvs laiks vai pēc vēlēšanās ekskursijas brauciens uz kalnu Adžariju (papildu maksa 30 EUR).Slavenā Macunheti ūdenskrituma apmeklējums, apmeklēsim arī carienes Tamāras arku tiltu. Tālāk ceļš vedīs uz senāko Gruzijas cietoksni–Gonio cietoksni (ieejas biļete 2$).

Tālāk Botāniskā dārza apmeklējums (ieejas biļetes ~5$)

Atgriešanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

8. diena
Brokastis. Numuriņu atbrīvošana. Ceļš uz Tbilisi pusi.

Ekskursija Kutaisi.

Kutaisi vēsture ir ļoti sena, tās teritorijā ir atrastas paleolīta laikmeta apdzīvotas vietas. Paleolīta laikmets spēlē nozīmīgu lomu Gruzijas vēsturē. Šobrīd Gruzijas teritorijā ir atrasti un izpētīti vairāk nekā 400 šī laikmeta pieminekļi. Gruzijā ir 6 rajoni, kur ir izplātīti paleolīta laikmeta pieminekļi.

Šī pilsēta saglabā savu nozīmi kā svarīgs Gruzijas kultūras centrs. Apskates ekskursijas laikā mēs aplūkosim un apmeklēsim Mocameta klosteri. Šeit Jūs varēsiet ievēlēties viskvēlāko vēlmi un tā noteikti piepildīsies.

Ierašanās Tbilisi. Brīvs laiks.

Pēc vēlēšanās, vakariņas Tbilisi (papildu maksa).

Transfērs uz lidostu.

9. diena
Lidojums Tbilisi-Rīga.