Maiju un acteku zeme Meksika

 • Galamērķis:
 • Dienu skaits: 12 days
 • Izlidošanas datums: 11/01/2017
 • Atgriešanās datums: 22/01/2017
 • Cena: 2,995 €

Meksika – tā ir valsts, kas ir vienreizēji bagāta ar dažādām tūrisma vietām un pilna ar ģeogrāfiskiem un sociāliem kontrastiem. Jūs redzēsiet lielas pilsētas ar debesskrāpjiem un mazas, provinciālas pilsētiņas, iespaidīgas, seno civilizāciju, paliekas, kā arī musdienīgas arhitektūras celtnes, ar sauli pārpildītas pludmales un, ar sniegu noklātos vulkānus, neticami zeltainas tuksneša smiltis un valguma pilnos mūžzaļos mežus.

Cenā iekļauts:

 •  lidojums Rīga–Mehiko, Kankūna–Rīga,
 •  nododamā bagāža 23 kg, rokas bagāža 5 kg
 •  nakšņošana 4* viesnīcās ar brokastīm,
 •  programmā norādītās ekskursijas un ieejas maksas,
 •  vietējā krieviski runājošā gida pakalpojumi,
 •  komfortabls tūristu klases autobuss,
 •  grupas vadītāja, gida pakalpojumi,
 •  ceļojuma apdrošināšana

Cenā nav iekļauts:

 • Personīgie izdevumi, dzeramnauda vietējam gidam un šoferim,
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru 350 EUR
 • Cena trešajai personai numurā 2995 EUR.

Papildus ekskursijas:

 • Izbraucienu ar kuģīti uz divām salām: Contoy un Sieviešu salu – 140 EUR
 • Piemaksa par vienvietīgu numuru – 350 EUR

Ceļojuma datumi

 • 11.01. – 22.01.2017. 2995 EUR

Ceļojuma programma

Maiju un acteku kultūras dēļ Meksiku dēvē par vēstures paradīzi – piramīdas, kapenes, kulta vietas, seno civilizāciju pilsētas un džungļi, kas jāpārvar, lai tās apskatītu. Jūs jutīsieties kā īstā piedzīvojumu filmā. Ceļojumu vēl krāšņāku padarīs temperamentīgā Mehiko, tipiskie meksikāņu ēdieni un autentiskā vide. Ceļojuma noslēgumā pludmales atpūta vienā no iekārojamākajām Ziemeļamerikas kūrortpilsētām – Kankūnā.

1. DIENA

Tikšanās ar grupas vadītāju Rīgas lidostā.
Lidojums Rīga – Mehiko. Nakšņošana Mehiko.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļojums sākas ar Meksikas sirdi – iespaidīgo zokalo jeb Konstitūcijas laukumu, kas ir lielākais visā Latīņamerikā – te dzimusi mūsdienu Meksikas politika, reliģiskās un laicīgās tradīcijas. Grandiozās Metropoles katedrāles, Nacionālās pils un Čapultepekas rajona  apmeklējums. Turpinājumā pastaiga caur lielpilsētas rosīgajiem bulvāriem, apskatot dažnedažādus arhitektūras stilus, cilvēku burzmu un baudot megapoles krāsu, smaržu un trokšņu neparasto kokteili. Acteku valstība – varenā Teotiuakāna turpinājumā. Leģenda vēsta, ka šeit cilvēki kļūst par dieviem. Par to jūs varēsiet pārliecināties paši, uzkāpjot Saules piramīdas virsotnē. Blakus Saules piramīdai slejas ne mazāk iespaidīgā Mēness piramīda. Ekskursijas noslēgumā Antropoloģijas muzeja apmeklējums. Nakšņošana Mehiko.

3. DIENA

Brokastis viesnīcā. Pārbrauciens no Mehiko pilsētas uz Pueblu – runā, ka pilsētu veidojuši eņģeļi – tik nozīmīga un skaista tā ir! Vēsturiskais centrs lepojas ar majestātisku koloniālisma laika arhitektūru un tirdziņiem, kur vietējie pārdod fantastiskus roku darinājumus. Pēcpusdienā piejūras kūrortpilsēta Verakrusa, kur joprojām gaisā virmo pirātu un bezbailīgu piedzīvojumu meklētāju gars. Nakšņošana Verakrusā.

4. DIENA

Brokastis viesnīcā. Aizraujoša ekskursija uz Tabasko štatu, olmeku kulta vietas Laventas apmeklējums. Piramīdau, kapeņu, kulta laukumua, altāru u.c. senās pilsētas brīnumu apskate. Turpinājumā viena no maiju cilts ietekmīgākajām pilsētām – Palenke (UNESCO). Šodien tā ir viena no apmeklētākajām seno maiju pilsētām un ne velti – elegance un meistarība, ar kādu tikusi būvēta senā pilsēta tik tiešām pārsteidz un pierāda senās civilizācijas augsto attīstības līmeni. Nakšņošana Palenkē.

5. DIENA

Brokastis viesnīcā.  “Zudušās” pilsētas Čjapasas džungļu – Jaksčilanu apmeklējums. Vienīgais veids, kā tur nokļūt ir pa Usumasintas upi, kas tek gar Gvatemalas un Meksikas robežām. Pēc tam aizraujošs gājiens cauri džungļiem, kas ļauj justies kā īstam atklājējam. Pašā biezokņa vidū paveras aizraujoša ainava ar senām ēkām un kulta vietām. Daļa senās pilsētas ir pilnīgi aizaugusi ar kokiem un citiem džungļu augiem, piešķirot apkārtnei maģisku noslēpumainību. Nakšņošana Palenkē.

6. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļojuma turpinājumā Jukatanas pussalas rietumu krasts un burvīgā Kampečes pilsētiņa (UNESCO), kuru īpaši šarmantu padara nocietinājuma siena, kas savulaik būvēta, lai aizsargātu pilsētu no Karību jūras pirātiem, šauras bruģētas ieliņas, kā arī labi saglabājusies grezna baroka koloniālā arhitektūra. Nakšņošana Kampečē.

 7. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ušmala – viena no skaistākajām maiju pilsētām, lielisks maiju arhitektūras paraugs, kas nav zaudējusi savu burvību līdz pat mūsdienām. Galvenais apskates objekts noteikti ir iespaidīgā Pravieša piramīda. Leģenda vēsta, ka to uzbūvējis burvis vienas nakts laikā un pēc tam viņš iecelts par pilsētas gubernatoru. Turpinājumā sieviešu klostera, gubernatora pils, bruņurupuču templu apmeklejums. Turpinājumā Meridas pilsēta, Neatkarības laukuma, Sv. Ildefonsa katedrāles apmeklējums un pastaiga pa burvīgo piekrastes promenādi, gar kuru slejas iespaidīgas luksus klases rezidences no 19. un 20. gs. Nakšņošana Meridā.

8. DIENA

Brokastis viesnīcā. Ceļojuma noslēgumā, vienas no neparastākajām maiju kultūras arheoloģijas zonām – Čičenicu (UNESCO) apmeklējums. Slavenās Kukulkana piramīdas, observatorijas un spēļu laukuma apskate, kur risinājušās reliģiskās spēles uz dzīvību un nāvi. Pēc tam gleznainā pazemes ezera senoti, kur varēsim arī nopeldēties. Noslēgumā  Ekbalama – maiju civilizācijas pilsētiņu, kas ievērojama ar īpatnējām cementa statujām un akropoli. Nakšņošana Kankūnā.

9. DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras.

Brīvajā laikā iesakām apmeklēt dažādus ūdens un atrakciju parkus: Xcarlet, Hel-Ha, Xplore. Snorkelēšanas cienītājiem iesakām doties uz 30 km attālo Isla Contoy salu, kuras apkārtnē ir apskatāmi bagātīgi koraļļu rifi un eksotiskas zivis. Turpat arī fantastiskas balto smilšu pludmales un tirkīzzils ūdens.

Iespēja par papildus samaksu doties izbraucienu ar kuģīti uz divām pasakainām salām: Contoy un Sieviešu salu (140 EUR). Contoy ir neliela, neapdzīvota sala, kurā ir ierīkots dabas rezervāts un kurā nārsto vairākas bruņurupuču sugas, kā arī mitinās vairāk nekā 70 dažādas putnu sugu, biežāk sastopamie ir brūnie pelikāni, frigates un baklāni. Salai raksturīgas baltas smilšu pludmales, dzidrs ūdens ar koraļļu rifiem un palmu audzes – īsta paradīze zemes virsū! Turpinājumā Sieviešu sala, kas ir apdzīvota un labi iekārtota ar plašām izklaides iespējām. Snorkelēšanas un niršanas cienītājiem iesakām apmeklēt zemūdens skulptūru muzeju – salas piekrastes kristāldzidrajos ūdeņos mākslinieki izvietojuši vairākas interesantas skulptūras, pie kurām var gan ienirt, gan tās apskatīt snorkelējot. Salā apmeklējama arī bruņurupuču audzētava, sena pirātu hazenda un elpu aizraujošs skatu punkts Punta Sur.

Nakšņošana Kankūnā.

10. DIENA

Brokastis viesnīcā. Atpūta pie jūras. Nakšņošana Kankūnā.

11. DIENA

Brokastis viesnīcā. Transfērs uz lidostu. Lidojums Kankūna – Frankfurte.

12.DIENA 

Lidojums Frankfurte – Rīga.