Armēnija un Gruzija

 • Galamērķis: ,
 • Dienu skaits: 10 days
 • Atgriešanās datums: 01/04/2017
 • Cena: 1,520 €

Šis ceļojums ļaus Jums iepazīt Armēniju un Gruziju. Atsvaidziniet savas zināšanas par seno vēsturi, atmodiniet garšu kārpiņas ar gardajiem vīniem un vietējo pavārmākslu. Baudiet skaistos skatus un nepārspējamo viesmīlību.

Cenā iekļauts:

 • Dzīvošana 3* viesnīcās Armēnijā un Gruzijā ar brokastīm
 • Transports pēc programmas
 • Vietējā gida pakalpojumi (ENG, RU)
 • Ieejas biļetes

 

Cenā nav iekļauts:

 • Lidojums
 • Personīgās izmaksas, dzeramnauda šoferiem, gidiem, apkalpojošam personālam utt.
 • Veselības apdrošināšana ārzemju ceļojumiem

 

Lidojuma variants:

1.diena    Rīga – Kijeva         1700 1835
1.diena    Kijeva – Erevena   2010 2350
10.diena  Tbilisi – Kijeva      0545 0750
10.diena  Kijeva – Rīga         1445 1620

Cena: no 300 EUR

Ceļojuma programma

1. DIENA

Atlidošana Zvartnotas Starptautiskajā lidostā Erevanā. Transports uz viesnīcu. Nakts Erevanā.

2. DIENA

Erevāna ir Armēnijas rozā “pērle”. Šī skaistā Eiropas pilsēta ir būvēta pārsvarā no dažādu toņu rozā akmeņie “tufa”. Erevāna ir dibināta 782 p.m.ē. Tā ir viena no vecākajām pilsētām pasaulē. Tiek mēļots, ka Erevāna ir novietota tur, kur Noasa šķirsts apstājās, Ararata kalna pakājē. Ekskursija sākas Republikas laukumā, kur ieraudzīsiet skaistās ēkas, kas ir papildinātas ar dziedošām strūklakām. Caur Abovyan ielu, ceļš turpināš uz Ziemeļu avēniju, Operu, Kaskādi un Lielo Bazāru. Turpinājumā Sergeja Parajanova memoriālais muzejs, viens no lielākajiem personāžiem divdesmitā gadsimta kino pasaulē. Nakšņošana Erevanā.

3. DIENA

Pametot pilsētas steidzīgo gaisotni, ceļš turpinās Garni Pagan templī, vienīgajā Helēnisma templī visā Kaukāzu reģionā. Tas ir vienīgais pagānu templis, kas pašlaik atrodas Armēnijā. Templis tika veltīts saules dievam Mithra. Ceļš turpinās Geghard klosterī, kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojuma sarakstā. Geghard ir apbrīnojams, sens armēņu klosteris, kas ir daļēji izgrebts kalnā. Atgriešanās Garni ciemā. Iespēja baudīt tradicionālo armēņu maizi – lavašu, kuru pagatavos Garni ciema mājiņā, kuru apciemosiet atpakaļceļā.

4. DIENA

Agrā rīta stundā, ceļš turpinās uz Khor Virap. Svētākā no svēto piligramu vietām Armēnijā. Ekskursijas laikā Jūs aplūkosiet pazemes kambarus, elegantas kapellas, kas senajā gaisotnē izskatās maģiskas. Turpinājumā brauciens uz dienvidiem uz Armēnijas agrigultūras sirdi, Ararat laukums piedāvā fantastiskas ainavas, skats pavērsies uz vīna laukiem, un dārziem.  Pēctam piedzīvosiet skaisto dienvidu Armēniju – sireāli sarkani akmeņi, ciematiņi medus krāsā. Nākamā pietura – Noravanka klosteris. Tas ir arhitektūras dārgakmenis, kas atrodas starp sarkanajām klintīm. Vēlāk, ceļš turpinās līdz Areni ciematam. Šajā ciematā, dzima senā vīna darīšanas māksla. Vīnadarītavas ekskursija un vīna degustācija. Nakts Erevanā.

5. DIENA

Tūre apkārt Sevan ezeram (60 km atālumā no Erevanas), milzīgs kalnu ezers, kas aizpilda piecus procentus valsts teritorijas. Tas ir viens no skaistākajiem Alpu ezeriem un atrodas 1900 m virs jūras līmeņa. Saulainā skaistā dienā, ūdens bieži ir dziļi tirkīza zilā nokrāsā. Vēlāk, turpinājums uz Dilijanas Nacionālo parku. Daudzi dzejnieki ir teikuši, “Ja tur ir koki, kalni, straumes un minerāļūdeņi paradīzē, tad tā noteikti ir kā Dilijana”. Tās laikapstākļi ir maigi un silti vasarā, bet sausi un silti ziemā. Vecā Dilijana kompleksā, izbaudiet nesteidzīgu pastaigu. Tā ir deviņpadsmitā gadsimta vecpilsētiņa ar elpu aizraujošiem skatiem un gaisotni. Turpinājumā Goshavank pasaku klosteris, kas atrodas ziedu pildītā pļavā. Nakts Dilijanā.

6. DIENA

Brauciens cauri krievu vecticībnieku ciematiņiem un Debedas upes kanjonam. Ciemošanās Haghpatas klosterī, kas ir celts desmitajā gadsimtā. Tas ir perfekts piemērs viduslaiku Armēnijas arhitektūrai. Tas ir fantastiski saglabājies līdz mūsdienām un ir iekļauts UNSECO pasaules mantojuma sarakstā. Brauciens uz Sadakhlo Gruzijas un Armēnijas robežu. Gidu un autobusu nomaiņa. Turpinājums Tbilisi. Pilsētas tūre Tbilisi. Tā ir mūsdienu modernākā pilsēta Kaukāza reģionā. Kopš sen seniem laikiem Tbilisi ir bijusi nojaukta, iznīcināta un atjaunota apmēram trīsdesmit reižu. Tūre sākas Tbilisi vecpilsētā un sēra vannu rajonā, gruzīnu pareizticīgo un armēņu – gruzīnu baznīcas, ebreju sinagogas un turku mošejas plecu pie pleca atrodas blakus viena otrai, tās atspoguļo Tbilisi toleranci pret atšķirīgām reliģijām. Turpinājumā Narikala cietokšņa un Sv. Nikolasa baznīcas apmeklējumi. Nakts Tbilisi.

7. DIENA

Šodien ceļš turpinās uz ziemeļiem, pa Gruzijas militāro lielceļu, kas savieno Gruziju ar Krieviju. Pirmā pietura būs svētajā Mtskheta (UNESCO pasaules mantojums), senā Gruzijas austrumu galvaspilsēta, kas atrodas dienvidu galā šim lielceļam. Jvari baznīcas apmeklējums un slavenās klints apmeklējums, no kuras varēsiet putna lidojuma skatā ieraudzīt pilsētu. Sveti-Tskhoveli katedrāles apmeklējums, kas bija pirmā kristiešu katedrāle Gruzijā. Tālāk ceļš turpinās kalnos, kur apstāsieties Ananuri, lai ieraudzītu fantastisku sešpadsmitā gadsimta cietokšņa kompleksu, ko uzbūvēja karojošie hercogi Aragvi, lai kontrolētu galvenos ceļus.

Izvēles ekskursija Gergeti Svētās Trīsvienības baznīcā Kazbek kalnā. Nakts Gudauri slēpošanās kūrorta pilsētā.

8. DIENA

Ceļosim tālāk! No kalniem līdz šodienas pieturai Samtavisi Gruzīnu pareizticīgo katedrālē. Turpinājumā Gori pilsēta, ko dibinājis viens no Gruzijas dižākajiem karaļiem, karalis Dāvids. Ciemosimies Josifa Staļina muzejā, kas ir viņa dzimtā pilsēta un dzimšanas vieta. Brauciens uz Tbilisi. Nakts Tbilisi.

9. DIENA

Šodien viesošanās Sighnaghi – “mīlestības pilsētā” un vīna reģionā Kakheti. Tas atrodas austrumu Gruzijā, kura robežojas ar kalnu provinci Tusheti. Viesošanās Svētā Nino klosterī Bodbe un daudzu citu apskates objektu apmeklēšana. Nakts Tbilisi.

10. DIENA

Transfērs uz lidostu. Līdojums uz Rīgu.