fbpx

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas tiek saglabātas Jūsu datorā vai mobilajā ierīcē, kad Jūs atverat vietni. Sīkdatnes nepieciešamas, lai lietotājs varētu brīvi apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietni un izmantot tās piedāvātās iespējas, tajā skaitā iegūt informāciju par pakalpojumiem un iegādāties tos. Sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt lietotājam nepieciešamo informāciju, nodrošināt pieprasītos pakalpojumus saņemšanu vai pieslēgšanos profilam. Sīkdatnes tiek glabātas lietotāja iekārtā.

 

Kā var kontrolēt un izdzēst sīkdatnes ?

Papildu informāciju par sīkdatnēm, tostarp par to, kādas sīkdatnes lietotāja iekārtā ir iestatītas un kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt mājas lapā www.aboutcookies.org

 

Lietotājs savā lietotāja iekārtā ir tiesīgs sīkdatnes pārvaldīt vai dzēst. Lielākajai daļai pārlūkprogrammu var veikt iestatījumus tā, lai tiktu bloķēta sīkdatņu ievietošana lietotāja iekārtā. Taču tādā gadījumā Jums būs pašrocīgi jāpielāgo daži iestatījumi ikreiz, kad apmeklēsiet vietni, un iespējams, ka nedarbosies daži pakalpojumi un funkcijas.

 

Apstrādes tiesiskais pamats: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/58/EK (2002. gada 12. jūlijs) par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē 5.panta 3.punkts un Informācijas sabiedrības pakalpojumu likuma 7.1 panta otrā daļa. Sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi sniegt lietotāja pieprasīto pakalpojumu, kā arī uzlabot pakalpojumu kvalitāti un pielāgot vietni lietotāju vajadzībām.