fbpx

Indonēzija & Bali

Indonēzija – pārsteidzoša valsts, visa tās teritorija stiepjas pāri tūkstošiem salu. Indonēzijas salas ir izkaisītas kā pēc sprādziena pie ekvatora no Austrālijas līdz Malaizijai. Lielākās un slavenākās ir Borneo, Sumatra, Java un Jaungvinejas salas rietumi.

 

Vispārīgā informācija

Indonēzija – pārsteidzoša valsts, visa tās teritorija stiepjas pāri tūkstošiem salu. Indonēzijas salas ir izkaisītas kā pēc sprādziena pie ekvatora no Austrālijas līdz Malaizijai. Lielākās un slavenākās ir Borneo, Sumatra, Java un Jaungvinejas salas rietumi.

Attiecībā uz valsts izglītību Indonēzija ir daudznacionāla valsts. To apdzīvo gan indonēzieši, gan indieši un pat ķīnieši. Daudznacionalitātes un reliģiskās tendenču sajaukšanās atspoguļojas Indonēzijas arhitektūrā. Starp vēsturiskām un mītiskām būvēm atrodami arī hinduistu un budistu tempļi, pārsteidzoši skaistas baznīcas un mošejas.

Ceļojums pa Indonēziju sniedz iespēju redzēt vairākus vēsturiskus laikmetus. Uz dažām Indonēzijas salām joprojām dzīvo ciltis, kas zinātniekiem līdz šim nav zināmas. Un tai pat laikā, Džakarta – Indonēzijas galvaspilsēta – ir augoša pilsēta ar modernisma arhitektūru, rosīgu ekonomiku un politisko dzīvi.

Indonēzija savā dabiskajā izpausmē ir vienlaicīgi dažāda un individuāla. Indonēziju var klāt neizejami džungļi, tā var pārsteigt ar skaistiem skatiem pār debeszilām lagūnām un nesasniedzamām kalnu virsotnēm, vai vienkārši sasildīt smilšainās pludmalēs. Indonēzija ir ne tikai valsts, tas ir vesela pasaule.

Ceļojuma laikā uz Indonēziju, pēkšņi, cilvēki apjauš šīs dabas skaistuma mistēriju. Viena lieta ir skaidra, Indonēzija paliks Jūsu sirdīs mūžīgi! Cilvēkus savaldzina ne tikai tās apbrīnojamā daba. Īpašais sajūsmu rada cilvēki, šo salu iedzīvotāji, viņi pārsteidz ar savu prasmju un rokdarbu augsto attīstības līmeni. Visi suvenīri, gleznas, koka skulptūras un statuetes, maskas, pērles, dārgakmeņu rotājumi, ko izgatavojuši Indonēzijas iedzīvotāji, ir brīnumaini!

Nevienu apmeklētāju, tūristu, atpūtnieku Indonēzija neatstāj vienaldzīgu. Indonēzija apbur ar savu nacionālo kolorītu: bezgalīgi daudz krāsu, silts Austrumu garšvielu aromāts, tradicionālie rituāli un ceremonijas – tas viss rada atmosfēru Indonēzijas salās. Ņemot vērā, ka Indonēzija ir daudznacionāla valstis un sastāv no liela skaita apdzīvotu salu grupu, katrā no tām ir savdabīgi interesanta un unikāla.

Atpūtīsimies Indonēzijā?

Tūrisma zonas

Izlemjot atpūsties Indonēzijā, katru tūristu mulsina grūts jautājums: kura arhipelāga salu izvēlēties? Ja izvēlamies sapņu robežu (atpūsties, protams) – klusa atpūta un relaksācija zem palmām, SPA-procedūras – doties uz Indonēzijas salām: Dili, Lomboka, Bintana salas un, protams, Bali. Indonēzijas sala Java arī atbilst paradīzes tēlam un iedomām un nodrošina labus apstākļus atpūtai dabā. Java sala Indonēzijā ir slavena ar daudziem vēstures un pasaules nozīmes pieminekļiem, piemēram, Borobudur un Prambanan.

Ja plānojat aktīvo atpūtu un piedzīvojumus – droši dodieties uz Sumbava salu. Visā Indonēzija sala ir slavena ar tās niršanas iespējām. Ja ar to nepietiek, pasteidzieties, lai tiktos ar Komodo pūķi, kas dzīvo salas Floresa ezerā. Vēlaties vēl vairāk neparastu izjūtu? Indonēzijas salā Borneo mitinās īsti pirāti.

Visattīstītākie kūrorti ir – Bali, Lomboka un Java.

Noderīga informācija

Oficiālais nosaukums – Indonēzijas Republika.

Galvaspilsēta – Džakarta (10 miljoni cilvēku) atrodas uz Java salas. Moderna metropole ar intensīvu finanšu un ekonomisko dzīvi.

Ģeogrāfija – Indonēzija ir pasaules lielākais arhipelāgs, tas ietver 17 500 salas, kas stiepjas gar ekvatoru 5120 km garumā, no kurām tikai aptuveni 1000 ir apdzīvotas. Uz milzīgās Indonēzijas teritorijas (1 miljons 929 tūkstoši kv.km), kas atrodas trīs laika zonās, ir vairāk nekā 300 vulkāni, no kuriem 200 darbojas.

Iedzīvotāji – Etniski daudzveidīgi iedzīvotāji apdzīvo Indonēziju, tie runā 600 valodās un dialektos un aizņem trešo daļu no Indonēzijas arhipelāga, atlikušajās divās trešdaļās ir gandrīz neizbraucami džungļi, tropu mitrāji un majestātisku kalnu grēdas. Pavisam kopā 229.5 miljoni iedzīvotāji: javieši (40%), sundanieši (15%), malajieši (12%) un citi. Pasaulē ieņem 4. vietu pēc iedzīvotāju skaita, kas sadalās 365 etniskajās grupās.

Pamata reliģija – islāms (90%), atlikušie 10% iedzīvotāju pieder hinduismam, budismam, kristietībai.

Laika starpība – Indonēzijā ir trīs laika zonas: Sumatra un Java salīdzinot ar Rīgu ziemā 5 stundas uz priekšu, vasarā 4 stundas, Bali un Sulavesi – salīdzinot ar Rīgu ziemā 6 stundas uz priekšu, vasarā 5 stundas.

Valoda – Indonēzijas (Bahasa Indonesia).

Mobilie sakari – Īpašnieki mobilo telefonu, kas darbojas standarta GSM-900/1800,var izmantot arī Indonēzijā. Izdevīgi ir pirkt vietējo operatora mobilo tālruņu sim karti. Sarunas izmaksas un pieslēgumu pārbaudiet pie Jūsu operatora pirms došanās ceļojumā.

Valūta – Indonēzijas rūpija.

Vīza – Ieceļošanai Indonēzijā līdz 30 dienām Latvijas pilsoņi var saņemt vīzu uz robežas. Nepieciešamie dokumenti: pase ar derīguma termiņu 6 mēneši pēc izlidošanas no valsts, viena fotogrāfija, 25 USD vēlams skaidrā naudā nodeva.

Muita – Aizliegts ievest narkotikas, ieročus, pornogrāfiska rakstura materiālus, iespiedmateriālus ķīniešu valodā un Ķīniešu medikamentus. Ierobežots alkohola un cigarešu iemports (ne vairāk kā 2 litri alkohola un 200 cigaretes). Aizliegts izvest senlietas un antikvariātu, retus augus un dzīvniekus.

 

Potes – Īpašas vakcinācijas ieceļošanai Indonēzijā nav nepieciešamas.

Valsts īpatnības – Bargi sodi Indonēzijā paredzēti par narkotiku importēšanu, pirkšanu, pārdošanu un lietošanu. Indonēzieši – ļoti laipni un viesmīlīgi, taču jāievēro vispārpieņemtās normas, lai neaizskartu viņu reliģiskās un nacionālās īpatnības. Rupjš pārkāpums ir norādīt uz citu personu ar pirkstu vai kāju. Tiešā un pārnestā nozīmē galva tiek uzskatīta par svarīgāko ķermeņa sastāvdaļu. Tāpēc nevajadzētu pieskarties viņu galvām, pat ja tas ir draudzīgs žests. Indonēzija pamatā ir musulmaņu valsts, tāpēc būtu jāievēro šādi noteikumi: nav ieteicams nēsāt pārāk īsus svārkus vai šortus un sauļoties bez peldkostīma augšējās daļas.

Kā nokļūt

Uz Indonēziju lido visas starptautiskās aviosabiedrības. Centrālās lidostas ir Džakartā (Java sala) un Denpasara (Bali sala). Valsts iekšienē darbojas vietējās aviosabiedrības, populārākā no tām ir Garuda. Lētākās lidojumu kombinācijas iespējamas ar speciālajiem piedāvājumiem caur Āziju.

 

 

Ieceļošanai Indonēzijā līdz 30 dienām Latvijas pilsoņi var saņemt vīzu uz robežas.

Nepieciešamie dokumenti: pase ar derīguma termiņu 6 mēneši pēc izlidošanas no valsts, viena fotogrāfija, 25 USD vēlams skaidrā naudā nodeva.

Latvijas Republikas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ieceļošanas valstī.

Indonēzijā ir tropu klimats ar samērā vienmērīgu temperatūru visa gada garumā: 28-32 ° C. Klimatiskie apstākļi ir atšķirīgi dažādās salās, bet kopumā ir divi gadalaiki: lietus sezona – no novembra līdz februārim un sausā sezona – no marta līdz oktobrim. Gaisa mitrums ir diezgan augsts, vidēji 75-95%, taču tas ir pārsteidzoši viegli panesams.

Gaisa vidējā temperatūra, C
Mēnesis I-II III IV V-VI VII VIII IX X-XII
Gaiss +26 +27 +27 +28 +27 +27 +27 +27

 

 

Ūdens vidējā temperatūra, C
Mēnesis I-II III IV V-VI VII VIII IX X-XII
Ūdens +27 +28 +28 +28 +27 +27 +27 +27